Разом із колишніми випускниками відродили шкільну теплицю

Ще два роки тому, під час святкування 65-річчя заснування Шполянської школи №2, а нині — НВК «ЗОШ №2-ліцей», ентузіастами з педагогічного колективу було ініційовано збір коштів на відновлення роботи шкільної теплиці, яка більш як десятиліття не працювала через вихід з ладу системи опалення та основного каркасу. Відтоді на заклик допомогти учням школи відродити корисну і досить цікаву справу, котра й у повсякденному побутовому житті завжди згодиться, — відгукнулися колишні випускники, батьки, небайдужі представники бізнесу. Для того, щоб довести справу до успішного завершення, потрібно було не лише зібрати кошти. Насамперед, все залежало від великого бажання і устремління педагогів школи — Лариси Боїн та Ірини Цяпкало.

Саме вони взяли на себе відповідальність за ініційоване відродження об’єкта і доклали багато зусиль, щоб найближчим часом діти змогли вирощувати тут рослини. Перекрити дах та замінити систему опалення — справа зовсім не жіноча, але наймати спеціалістів не стали. Залучили колег-чоловіків — вчителів історії, фізкультури, трудового навчання та працівників з числа технічного персоналу, які справились не гірше. При цьому ретельно зважували і балансували затрати і вигоди у збереженні енергії та грошей. Директор школи Іван Каракаш зазначає, що це єдина шкільна теплиця серед навчальних закладів області.

Вже наступного літнього сезону шкільні клумби засяяли строкатими барвами квіткового калейдоскопу. Та й інші учнівсько-педагогічні колективи звернулися за посадковим матеріалом, щоб прикрасити свої території. Дізнавшись про вирощену продукцію, до школярів почали звертатися і жительки-господині міста. Так, на зароблені кошти колектив отримав можливість вирішити ряд господарських питань школи — придбали жалюзі на п’ять вікон класів.

Діти з радістю працюють нинішньої весни в теплиці, тут розквітли гіацинти, тюльпани, піднялася в зрості розсада чорнобривців, сальвії, петунії, лобелії, капусти, перцю, помідорів, зазеленіла цибуля. Сюди приходять на екскурсії діти з садків і шкіл міста, також змонтований відеофільм про функціонування теплиці. А учень школи Роман Цяпкало під керівництвом Івана Каракаша захистив дві науково-дослідні роботи на її базі та посів ІІ місце на рівні області!

І головне — школярі набувають корисних знань і навиків, які неодмінно зможуть пригодитися в дорослому житті, а може й стати в основі майбутньої власної справи.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).