Ремонт автошляхів на Шполянщині: що зроблено і що планується

На частині дороги загального користування місцевого значення Кримки – Ярославка проведено ямковий ремонт, нанесено дорожню розмітку і розмітку пішохідних переходів в селах Водяне й Кримки. 

Також нанесено дорожню розмітку на ділянках доріг загального  користування місцевого значення Шпола- Катеринопіль,  Лебедин – Капітанівка, виконано розмітку пішохідних переходів в селах Скотареве та Лебедин.

Прогрейдеровано, вирівняно дорожнє полотно, підсипано щебінь на білощебеневих дорогах між селами Ярославка та Нова Ярославка, Бурти та Цвіткове.

Розпочалися роботи з ямкового ремонту на дорогах Бурти – Матусів та підготовка до ремонту дороги на під’їзді до Товмача.

Продовжуються роботи автодороги Т2401 від Шполи в напрямку Городища, в'їзду в село Сердегівка.

– У Шполянському районі 280 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Якщо просто, то це всі дороги між населеними пунктами, окрім трьох ділянок державних доріг, – коментує голова Шполянської райдержадміністрації Наталія Коваль. – Нинішнього року було заплановано виконання ямкового ремонту: під’їзд до села Соболівка (виконано); Катеринопіль (від меж Шполянського району) – Шпола (виконано); Шпола – Іскрене (по селу Іскрене) (виконано); Кримки – Веселий Кут (виконано); Бурти–Матусів (виконано); під’їзд до села Товмач (тривають роботи); під’їзд до села Топильне.

Підсипання і грейдерування: Бурти – станція Цвіткове (виконано); Ярославка – Нова Ярославка (виконано).

Облаштовано і обкошено узбіччя, виконано розмітку, встановлюються знаки.

Також було заплановано виконання капітального ремонту: Лебедин – Журавка – 1 ділянка 5 км (виконано); 2 ділянка 3,2 км (оголошено тендер на виконання робіт). Середнього поточного ремонту: Матусів – Самгородок 2,4 км (визначення підрядника на виконання робіт).

Розпочато ямковий ремонт дороги державного значення Т 24-01 від Шполи до Городища.

Заплановано ремонт трьох ділянок державного значення Н-16 від в’їзду в Шполянський район з боку Черкас до виїзду в Звенигородський район.

На розгляді наше звернення щодо ремонту дороги між Межигіркою та Лип’янкою та Т24-01 від Шполи в бік Новомиргорода (Кримки, Митниця, Межигірка).

Ремонт доріг державного територіального значення в області планують у 2021 році. У нас це Т2413 між Шполою і Капустиним (через Васильків) та Т2401 між Новомиргородом і Городищем (через Шполу).

Ремонт дороги між Шполою і селом Іскрене (через Васильків) заплановано на 2021 рік, вже виготовляється проєктно-кошторисна документація.

За ремонт вулиць в населених пунктах відповідає місцева влада (міська або сільська рада).

- Підсумовуючи, хочу наголосити, що не менше за інших жителів району хочу гарних доріг і вулиць, – зазначає керівник. – Проте відремонтувати всі й одразу – неможливо, адже є обмеження з фінансування, враховуючи кількість наявний в бюджеті коштів!