За минулий рік на Шполянщині зафіксували найбільшу кількість загиблих на льоду

Фото тематичне

За минулий рік на водних об'єктах Звенигородського району загалом зафіксували 11 випадків внаслідок яких загинули 12 осіб, серед них 4 людини у зимовий період. Найбільша кількість загиблих на воді, зокрема у зимовий період, зафіксовано у Звенигородській, Матусівській та Шполянській громадах.

Про це пише "Шевченків край", передає "Шполяночка".

Основними причинами загибелі людей на водних об’єктах є недотримання правил безпеки на воді. Дорослі та діти виходять на лід, який не досяг допустимої товщини, катаються на ковзанах, перебувають групою людей в одному місці, рибалки віддаляються від берегу на небезпечну відстань, не маючи при собі засобів порятунку.

Зокрема сумний випадок стався 8 лютого 2024 року у селі Багачівка на Звенигородщині. До рятівної служби надійшло повідомлення від громадянина про те, що у  місцевому ставі ймовірно втонуло двоє людей. На місце події було направлено пожежно-рятувальний підрозділ. На місці рятувальники за допомогою плавзасобу візуально обстежили акваторію ставка та виявили тіла людей. До місця події направили черговий караул 6 ДПРЧ 4 ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Черкаській області, яким було піднято на поверхню тіла двох людей чоловічої статі.

Про проведення заходів по забезпеченню безпеки населення на водоймах району в зимовий період, зокрема у зонах відпочинку та рибальства, розповів провідний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій Звенигородського районного управління Головного управління ДСНС України у Черкаській області лейтенант служби цивільного захисту Ілля Бринько.             

Робота інспекторів із запобігання надзвичайних ситуацій на водних об'єктах у зимовий період має ключове значення для забезпечення безпеки людей і попередження небезпечних ситуацій. Провідний інспектор акцентує увагу, що найчастіше це відбувається зимою, адже люди нехтують елементарними правилами безпеки у час перебування на льоду.

“Головним завданням інспектора є збереження життя людей шляхом активного проведення роз’яснювальної роботи серед населення про небезпеку перебування на льоду, особливо у місцях з недостатньою товщиною льоду, - зазначає Ілля Бринько.

Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно знати та дотримуватись відповідних рекомендацій: вихід на лід дітям без батьків заборонено; найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини; вирушати на водойми поодинці небезпечно.

Для однієї людини безпечним вважається лід товщиною більше за 7 см. Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані.

Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайтеся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов'язково легкого, який ви вільно можете тримати в руці. Ніколи не перевіряйте товщину льоду ударами ніг!

Якщо лід недостатньо міцний, негайно потрібно зупинитися і повернутися назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.

Любителям зимової риболовлі потрібно теж суворого дотримання правил безпечної поведінки:

  • не пробивати поруч багато лунок;
  • не збиратися великими групами на одному місці;
  • завжди мати під рукою міцну мотузку завдовжки 12—15 м;
  • одягати рятувальний жилет, виходячи на лід;
  • тримати поруч із лункою дошку або велику гілку;
  • потрібно пробивати лунки для зимової риболовлі у шаховому порядку на відстані не менше 5-6 м.

Смерть людини, яка несподівано опинилася в холодній воді, наступає найчастіше через шок, що розвивається протягом перших 5–15 хвилин після занурення у воду або порушення дихання.

У випадку, якщо ви все ж провалилися під лід:

  • не піддавайтесь паніці, утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою;
  • гукайте на допомогу;
  • потрібно намагатись вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на кригу грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;
  • намагатися якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;
  • вибравшись на лід, потрібно перекотитися і відповзати в той бік, звідки ви прийшли, рухаючись до берега.
  • у безпечному місці необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його.
  • щоб зігрітися, виконуйте будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити чогось гарячого.

Ключ до безпеки – це обізнаність, обережність та відповідальність. Дотримуючись рекомендацій, можна мінімізувати ризики та забезпечити збереження власного життя й здоров'я. Зимова стихія – це краса природи, яка вимагає від нас розумного ставлення і обережного підходу.

Також рятувальники ДСНС закликають населення в екстрених ситуаціях телефонувати «101».

Коментарі