Рятувальники державної служби надзвичайних ситуацій Звенигородщини попереджають про небезпеку замерзлих водойм. Нагадують правила безпеки на льоду, як уникнути трагедії та як допомогти, якщо хтось потрапив під кригу.
Дослівно рятувальники: Це ще не зима і це ще не лід! Це ледь помітна крижана кірка, що вкриває водойми уночі й над ранок, коли температура повітря найнижча. Тонкий лід — не для розваг! А вода під ним — студена й небезпечна. Опинитися у воді, температура якої не перевищує 4-5°C , — ризик для життя і здоров'я. Тримайтеся якнайдалі від водойм, пильнуйте за дітьми. Бережіть себе! Зимовий період – це час підвищеної небезпеки на водних об’єктах. Попри не значні морози, вже на водоймах утворився лід який є недостатньо міцним, що створює реальну загрозу для життя та здоров’я людей.
Щоб уникнути трагедій, важливо пам’ятати про правила безпеки та дотримуватися їх.
Основні причини небезпеки: 1) хисткий лід: тонкий або пористий лід може тріснути під вагою людини. 2) різкі зміни температури: погода може змінюватися, і міцність льоду зменшується. 3) недбалість і ризикована поведінка: прогулянки, катання на ковзанах чи риболовля без перевірки стану льоду.
Правила безпеки на льоду:
• Перевіряйте міцність льоду. Безпечним вважається лід товщиною не менше 7 см для одного пішохода. Для групи людей – не менше 15 см;
• Уникайте прогулянок на льоду вночі та під час поганої видимості;
• Не виходьте на лід поблизу течії, мостів або у місцях скидання теплих вод;
• Не ходіть на лід поодинці. Якщо щось трапиться, завжди потрібен хтось для допомоги;
• Майте при собі рятувальні засоби: мотузку, довгу палицю, міцний шнур чи навіть звичайний мобільний телефон у водонепроникному чохлі;
Як допомогти, якщо хтось провалився під лід:
1) Не підходьте близько. Наближайтеся повзком, щоб розподілити вагу, і тримайте безпечну відстань;
2) Подайте довгу палицю, мотузку чи шарф;
3) Викличте рятувальників за номером 101 або 112.
Важливо пам'ятати: Для любителів зимової риболовлі існує додаткова небезпека. Перевіряйте товщину льоду перед встановленням лунок, а також не збирайтеся великими групами на одному місці.
За інформацією Звенигородського РУ ДСНС України у Черкаській області