Родинні традиції формують націю: у дитсадку «Ялинка» провели свято сім’ї

НАЦІОНАЛЬНІ ЗВИЧАЇ

«Від доброго дерева добрий пагінець одійде, од добрих батька й матері піде й добра дитина», — каже народне прислів’я. І життя не раз переконувало нас у достовірності цих слів.

Сьогодні родина є головною цінністю для кожного українця.

Показати діям, що наш український народ складається з родин великих і малих, дружніх і працьовитих, які веселі і кмітливі, добрі і гостинні, згуртувати батьків і дітей — такою була мета організованого в дитячому садочку «Ялинка» традиційного родинного свята «Дружна родина — сильна Україна» за участі педагогів, дітей та батьків старшої групи «Малятко».

Коли якось у батька великої благословенної сім’ї запитали, як він гарно зумів виховати аж 12 своїх дітей, то він відповів: «А я ніяк їх не виховував. Я робив, а вони біля мене, я жив, а вони біля мене». Отже, діти найкраще навчаються на прикладах батьків.

Тепла, сімейна атмосфера свята, яку створили його організатори, дозволила усім присутнім відпочити, насолодитися виступами дітей та батьків, взяти участь у конкурсах та художніх номерах.

І, як з’ясувалося, кожна родина чимось особлива. Хтось із батьків вміє гарно малювати, хтось — вишивати, грати на баяні, співати, танцювати чи перевтілюватись на час у казкових героїв, щоб відтворити цікаві моменти улюбленої казки, або ж просто прочитати поезії, що запали в душу.

Кожна сім’я принесла на свято і поділилася рецептом своєї родинної страви. Ось так, із найперших років життя діти долучаються до усталених традицій сім’ї, які згодом нестимуть у свої власні родини.

— Такі заходи, дійсно, згуртовують, здружують, надихають, — зазначила присутня на святі керуюча справами виконкому міської ради Тетяна Герус. — Тож гарні традиції варто продовжувати і поширювати.

Родина до родини — український народ. І завдяки міцним і дружним родинам стає сильною наша Україна.

Лариса БАЧИНСЬКА.

Виставка картин,вишитих бісером, Юлії МУЗИКИ.