Роковини Голодомору 1932—1933 рр. відзначили мітингом-панахидою та поминальною ходою

Напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, 21 листопада, вранці громадськість на чолі з керівництвом району та міста зібралася біля мо­гили масового поховання загиблих від штучного голоду шполян в роки лихоліття, яка знаходиться на міському цвинтарі по вулиці Лесі Українки. Па­нахиду за невинно убієнними земляками провели представники районного духовенства — свяще­ники Української православної церкви Київського патріархату: настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Шпола, ієрей Роман Саломатін, настоятель храму Святої Трійці м. Шпола, ієрей Дмитро Горовенко, настоятель храму Святого апо­стола Іоанна Богослова с. Соболівка, ієрей Ігор Лозіцький.

Наприкінці цього ж дня відбулася поминаль­на хода громадськості і представників органів районної і міської влади з площі Героїв Майдану до храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП, де знаходиться пам’ятний знак «Жертвам Голодомо­ру 1932-1933 рр. в Україні» у вигляді дерев’яного хреста. Учасники заходу засвітили свічки пам’яті та молилися за спокій душ загиблих співвітчизників від штучно організованого більшовиками геноциду.

Ввечері на площі Героїв Майда­ну з ініціативи райдержадміністрації та районної ради також відбулося зібрання, в якому переважала учнівська молодь з учителями шкіл міста. Захід був присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодомору, роковини якого виповнювалия наступного дня, 22 ли­стопада. Учасники поминальної ходи також хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв Небесної сотні та учасників АТО, поклали квіти до пам’ятного знаку та запалили свічки.

Наталія СТОРЧАК. 

Фото Віктора КРАВЧЕНКА.