«РОСІЯ — ОКУПАНТ ТА АГРЕСОР», — заява ГО «Об’єднання територіальних громад Черкащини»

Черкащани, громади міст та сіл нашої області! Ми разом із депутатами обласної ради та місцевих рад, головою Черкаської обласної адміністрації Юрієм Ткаченком, головою Черкаської обласної ради Валентиною Коваленко звертаємося до Президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана з приводу визнання Російської Федерації державою-агресором та визнання ДНР та ЛНР терористичними організаціями.

У цей нелегкий, але такий відповідальний час для країни маємо об'єднуватися, діяти разом у всьому, підтримувати наших хлопців на передовій, у госпіталях, а їхні сім'ї – тут.

Російська Федерація не один рік показує свою агресію, а 2014-й став вирішальним. Під дулами своїх автоматів цей агресор вимагає тільки одного – повної капітуляції України, її розколу і знищення української державності. Сьогодні хочуть, щоб ми замовкли і стали на коліна. Росія від початку військового конфлікту підтримує терористів. Вони порушили міжнародні норми, анексували частину української території – Автономну Республіку Крим, окупували Донбас.

Багато хто зберігав ілюзії, що Путін – це нова Росія, що будуть якісь демократичні процеси. Таку атмосферу створювала кремлівська інформаційна машина й ті західні політики, які користуються російською бензоколонкою.

А тим часом мирні громадяни України стають заручниками терористів. Останніми тижнями російські окупанти посилили терористичні дії, що призвело до численних втрат серед цивільного населення та захисників України. Теракти у Волновасі, Маріуполі, Дебальцевому, Харкові, Одесі забрали життя десятків українців.

Разом зі всією країною на захист Батьківщини зі зброєю в руках стали тисячі черкащан. Десятки наших волонтерів, ризикуючи життям, віддають свої сили для підтримки армії.

Ми маємо називати ворогів тим, ким вони є, – агресорами та терористами. Тому визнання ЛНР та ДНР терористичними організаціями, а Росії – країною-агресором стане кроком до покарання винних у смерті українців, руйнуванні українських міст і сіл та покаже нашу рішучу позицію у відстоюванні суверенітету і незалежності української держави.

ГО «Об'єднання територіальних громад Черкащини»