Розпочалася операція «Нерест»

Шполянський РВ УМВС України в Черкаській області повідомляє, що з 1 квітня по 10 червня 2015 року на території Черкаської області розпочалася широкомасштабна оперативно-профілактична операція «Нерест». Працівники міліції спільно з іншими рибоохоронними організаціями проводитимуть рейди на водоймах, в місцях торгівлі рибою та на автомобільних шляхах з метою виявлення фактів незаконного рибальства, торгівлі рибою та рибною продукцією, а також їх транспортуванням.

Для рибалок-любителів будуть визначені місця та ділянки, де любительський лов дозволений за умови, що ловити можна тільки з берега однією вудкою з одним гачком, та одним спінінгом з блешнею, виключно у світлу пору доби. Добова норма вилову — не більше трьох кілограм на одного рибалку. За порушення правил вилову риби під час нересту передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Так, за вилов риби під час не рестового періоду дозволеними знаряддями лову в забороне-них місцях порушники притягуватимуться до адміністративної відповідальності за статтею 85 частина 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення і підлягатимуть штрафу у розмірі 170 грн. Якщо ж лов відбувся забороненими знаряддями лову — сіткою, острогою, павуком, то за таке порушення передбачена відповідальність за ст. 85 частина 4 КУпАП і за рішенням суду штраф становитиме від 340—680 грн.

За виготовлення та збут заборонених знарядь лову передбачена адміністративна відповідальність за ст. 85 частина 1 КУпАП, що підлягатимуть штрафу від 53 до 357 грн. Придбання чи збут риби в нерестовий період тягне за особою відповідальність за ст. 88 частина 1 КУпАП і за рішенням суду штраф становить 255 грн. з конфіскацією всього товару.

Незаконне заняття рибним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, тягне за собою кримінальну відповідальність за ст. 249 Кримінального Кодексу України у вигляді штрафу 1700 грн. або обмеження волі на строк до 3-ох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього здобутого. Ті самі дії, скоєні особою, раніше судимою за аналогічний злочин, караються штрафом 3400 грн. або обмеженням волі на строк до 3-ох років, або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією знарядь промислу та всього здобутого.

За кожну незаконно виловлену рибину, відповідно до Постанови КМУ №1209 від 21 листопада 2011 року, нараховуються збитки в розмірі: карась сріблястий — 17 грн., білий амур — 255 грн., товстолоб — 255 грн., щука — 340 грн., краснопірка — 68 грн., раки — 25,5 грн.

Ірина КУЧЕР, інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями Шполянського РВ УМВС України в Черкаській області.