Розповіли, як каратимуть боржників за комунальні послуги

На сьогоднішній день українці накопичили 56 млрд грн боргів за комунальні послуги. Депутати готові застосувати жорсткі заходи до тих, хто не сплачує за комуналку. Із неплатників хочуть почати стягувати борг автоматично за виконавчим листом, частинами з зарплати, яка нараховується за місцем роботи неплатника. Але не більше ніж 50% заробітку.

Нещодавно профільний комітет ВР рекомендував розглянути законопроєкт № 3613, у якому запропоновано прирівняти боржників за комуналку до неплатників аліментів та застосувати до них аналогічні обмеження

Якщо боржник не платить 4 місяці поспіль, державний виконавець виносить постанову:

- про заборону виїзду боржника за кордон;

- про тимчасове обмеження боржника у праві: управління будь-яким транспортним засобом, користування вогнепальною мисливською та іншою зброєю, полювання.

Інформація про заборони передається до Міграційної служби та патрульної поліції.

Лише повністю погасивши борги людина зможе поновити свої права. Утім, є виняток – можливість керування автомобілем. Якщо неплатник реструктуризував борг і повідомив про це виконавчу службу, його водійські права знову будуть визнані дійсними.

За несплату боргів протягом року і більше доведеться сплатити штраф. Рік несплати буде коштувати 20% від суми боргу, 2 роки – штраф 30%, 3 роки і більше – штраф 50%.

Правознавці зазначають, що закон не матиме зворотної сили. Заборони і автоматичні стягнення поширяться тільки на тих, хто накопичуватиме борги після того, як закон почне діяти. Проблема з боргами минулих періодів вирішена таким чином не буде.