СБУ затримала агентурну групу фсб, яка готувала масовані авіаудари по Україні напередодні Великодня

Служба безпеки України спільно зі спеціальними підрозділами затримала агентурну групу Федеральної служби безпеки Росії (ФСБ), яка готувала координати для масованих авіаобстрілів у декількох регіонах України, включаючи Київську, Черкаську, Полтавську, Вінницьку та Кіровоградську області, напередодні Великодня.

Про це повідомляє пресслужба Служби Безпеки України.

Серед пріоритетних цілей ворога були енергогенеруючі підприємства та логістичні склади зберігання паливно-мастильних матеріалів. За даними розвідки, окупанти також планували отримати інформацію про геолокації військових аеродромів та спецпідрозділів, які охороняють Генеральний штаб Збройних сил України.

Російська спецслужба залучила двох своїх агентів з Умані та Лубен, які діяли порізно, але знаходились під керівництвом одного куратора з ФСБ. За інформацією СБУ, обох фігурантів - 28-річних безробітних - у березні цього року дистанційно завербував кадровий співробітник "Кримського управління" ФСБ.

Завдяки оперативній діяльності СБУ, їх вдалося затримати «на гарячому» неподалік від Києва, де вони проводили дорозвідку поблизу потенційних цілей, тим самим зірвавши плани агресора щодо підготовки повітряних ударів.

Наразі слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Особу куратора з ФСБ також вдалося встановити СБУ.

Коментарі