Як відомо, в Черкаській області діє обласна програма фінансування ремонту доріг державного значення, які проходять територією Черкаської області на 2016-2018 роки.
Нещодавно депутати облради внесли зміни до її назви у наступній редакції: «Обласна програма фінансування ремонту доріг загального користування державного і місцевого значення, які проходять територією Черкаської області, та розвитку дорожньої інфраструктури на 2016-2018 роки».
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів (на умовах співфінансування), а також інших не заборонених чинним законодавством джерел. Обсяг коштів місцевих бюджетів на реалізацію Програми затверджується, виходячи з їх фінансових можливостей. Перелік автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, що підлягають фінансуванню та/або співфінансуванню з місцевих бюджетів, затверджується окремим додатком до Програми.
Для реалізації програми районні ради, об’єднані територіальні громади, сільські ради передбачають відповідні субвенції обласному бюджету. Районні ради мають право залучати до районного бюджету субвенції з бюджетів територіальних громад. Районний бюджет акумулюючи дані субвенції та виділивши власні кошти, передає її обласному бюджету на співфінансування ремонту доріг, визначених у додатках до програми.
Як повідомляється на офіційній веб-сторінці Шполянської райдержадміністрації, на 2017 рік одним із пунктів програми заплановано поточний середній ремонт автомобільної дороги «Міст через р. Дніпро на км 23+068 автомобільні дороги Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань». На виконання вищезгаданої програми місцевими бюджетами Шполянського району передбачено 1 млн 075 тис. грн, з них — 275 тис. грн з районного бюджету та 800 тисяч гривень — субвенція з сільських та міського бюджетів.
Обласному бюджету виділено кошти місцевих бюджетів у сумі 600 тис. грн, з яких 300 тисяч вже перераховані. Поки що не прийняті рішення про передачу субвенції районному бюджету депутатами сільських рад Матусова (60 тис. 611 грн), Кримок (13 тис. грн) та Шполянської міської об’єднаної громади (400 тис. грн). Як пояснили у зазначених радах, листи-пропозиції щодо цього питання надійшли вже після засідань чергових сесій, тому нині вони перебувають на розгляді у профільних депутатських комісіях та готуються проекти рішень на наступні засідання сесій.