Середня ціна гектара сільгосп землі нижче, ніж стверджували в Мінагрополітики

Середня ціна одного гектара сільськогосподарської землі становить 26 800 грн станом на 1 серпня 2021 року. Дані наводить Ukrainian Agribusiness Club (UCAB), виходячи з аналізу показників Держгеокадастру.

У UCAB відзначають, що за даними Мінагрополітики "... за перший місяць ринку землі середня ціна за гектар складає 40 000 грн виходячи з кількості угод і зазначених в них цін".

Різниця в оцінці середньої ціни гектара викликана тим, що Мінагрополітики в свої розрахунки включило операції з продажу ділянок до одного гектара за ціною 700 000 грн/га. Такі ділянки знаходяться недалеко від великих міст в Київській, Львівській і Одеській областях та використовуються для забудови, а не для сільського господарства.

"Тому щоб визначити об'єктивну ціну товарних с/г земель, ми брали для розрахунку ціну ріллі площею понад 1 га", – пояснює Елліна Юрченко, експертка із земельних питань UCAB.

Порівняно низьку середню ціну можна пояснити малою кількістю угод з продажу с/г земель, якістю проданих ділянок, наприклад з піщаними грунтами та на схилах, резюмують в UСAB.