3 грудня з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями міський голова Сергій Кравченко та заступник міського голови Віталій Плетінь побували в гостях у ветерана Великої Вітчизняної війни, інваліда I групи Леоніда Чепура.
Леонід Чепур радо зустрів гостей, показав родинні світлини та розповів багато цікавих і неймовірних історій із життя.
— Коли почалася війна, мені було 15 років, — згадує Леонід Іванович, — а в 17 я вже був на фронті. І прослужив у піхоті до кінця 1950-го року.
Багато розповідав ветеран Великої Вітчизняної війни про те, що йому довелося побачити та пережити. Під час наступу на Берлін Леонід Чепур врятував життя сержанту Петру Бєлєнькому. Тоді він навіть не підозрював, що життя, випадково зробивши незнайомих солдатів побратимами, розлучить їх на півстоліття, щоб потім звести знову.
Леонід Іванович дізнався лише ім’я врятованого, а потім їх знову розкидала війна. Фронтовик побував і у палаючому Дрездені, і в Празі, і в Берліні, де вивів своє ім’я на стіні Рейхстагу. А коли жахи війни стали лише спогадами, на зустрічі ветеранів у Гомелі у списку, серед 80 осіб знайшов те ім’я врятованого ним солдата й написав листа.
Також Леонід Чепур показав очільникам міста трофейну карту німецького офіцера, яку він здобув у черговому бою під час наступу на Берлін. А дружина ветерана Любов Чепур гордо дістала із шафи військовий піджак з орденами та медалями.
Та найбільше ветеран Великої Вітчизняної війни пишається не своїми військовими заслугами та здобутками і не тими неймовірними історіями, що йому довелося пережити, він пишається своєю міцною родиною.
Міський голова подякував Леоніду Чепуру за гостинність і неймовірно цікаві розповіді, а також вручив ветерану продуктовий набір.
— Дуже добре, що в наш час іще можна поспілкуватися із такими визначними людьми, як Ви. Людьми, що творили нашу історію, що боронили рідну землю від німецько-фашистських загарбників. Дай Вам Боже міцного здоров’я, сімейного благополуччя і добробуту, а нам усім миру в наш непростий час, — сказав на прощання Сергій Кравченко.