Три роки Шполянській ОТГ, три роки її очолює Сергій Кравченко – висунутий у 2017 році від політичної сили ВО «ЧЕРКАЩАНИ». Саме цій партії три роки тому найбільше довірились шполяни. Всі ці роки, крім міського голови, представники «ЧЕРКАЩАН» кладали і більшість міської ради. Такою командою їм справді вдалося підняти Шполу на зовсім інший рівень розвитку. На черзі нові вибори – чому варто обирати саме команду, що обіцяють «ЧЕРКАЩАНИ» у новій каденції – в інтерв’ю з головою Шполянської ОТГ Сергієм Кравченком.
- - Сергій Володимирович, на носі чергові вибори до міської ради. Ви знову йдете однією монолітною командою «ЧЕРКАЩАН» – чому це для вас настільки важливо?
Так, я балотуюсь на посаду міського голови Шполянської ОТГ разом з командою ВО «ЧЕРКАЩАНИ». Днями ми презентували свою програму діяльності на майбутні 5 років, яка є продовженням стратегії розвитку Шполянської ОТГ, з якою йшли на вибори у 2017 році. Тоді наш меседж звучав так: Єдина команда – спільна мета – сильна громада. Таким він залишається і сьогодні.
Ми виконали більшість програмних завдань 2017 року. Але за останній час до складу громади додалось ще 18 сіл. Тож проблематики додалося. Ситуація в окремих селах, що увійшли до Шполянської ОТГ, м’яко кажучи, непроста. Із фінансуванням, із закладами освіти, із медичними послугами та навіть і з благоустроєм. Прийдеться докласти немало зусиль, аби вирівняти соціально-економічний стан у всіх селах громади. І тут мені одному як голові (якщо виберуть!) не справитися.
Потрібна команда, потрібна професійна! команда, потрібна єдність в цій команді. Потрібні свої представники у районній та обласній радах. Тоді буде і результат. Попередні роки переконали мене, що з «ЧЕРКАЩАНАМИ» можна йти в бій!
- - Хто такі «ЧЕРКАЩАНИ»?
«ЧЕРКАЩАНИ» – це політична сила, яка об’єднала тих, хто вже досягнув професійного успіху в своїй галузі. У списках «ЧЕРКАЩАН» у кожному районі області і на Шполянщині – вчителі, вихователі, лікарі, робітники, громадські діячі, управлінці, підприємці, фермери, юристи, воїни АТО, пенсіонери – люди, які хочуть жити в громадянському суспільстві і працювати на благо свого села, міста чи району.
Ми не маємо столичного політичного лідера, на якого би покладали надії, склавши при цьому руки. У нас кожен бере відповідальність на себе! Ми не говоримо політичними гаслами, а працюємо на зміни у своєму селі чи місті та реалізацію соціальних проєктів.
- - Голова громади – це політичний діяч чи господарник?
Комунальне господарство, вивезення сміття, водогони, облаштування тротуарів і переходів, забезпечення теплом шкіл і лікарень, ремонт даху в ФАПі, організація поховань – судіть самі. Це політична діяльність? Політика закінчується тоді, коли ти заходиш в свій кабінет, а на твоєму робочому столі – купа службових записок про порив на теплотрасі, про розбиті ліхтарі, про… і таких «про» багато. Ось тут ти згадуєш і батькову науку, і народну мудрість. А також сподіваєшся, що в твоїй команді – професіонали. І проблеми людей, хай дрібні, сьогодні будуть вирішені.
Але є і принципові, довгострокові рішення. А тут вже потрібна підтримка ради. Бо з якою б класною програмою ти не йшов на вибори, якщо депутатський корпус буде голосувати «хто в ліс, хто по дрова», то жодного пункту зі своєї найкращої програми ти не виконаєш.
- - Які амбітні проекти є у Вашій передвиборчій програмі?
Усі ви є свідками, як поступово, з кожним днем спочатку Шпола, а тепер і вся громада змінюється. Але ми плануємо зробити нашу ОТГ ще більш комфортною для людей і ще більш успішною серед інших громад Черкащини. Проте спочатку про найбільш важливі для людей питання. Сьогодні це здоров’я. Ми маємо амбітне і непросте зобов’язання – зберегти статус Шполянської районної лікарні, провести ремонт її приміщень, забезпечити медичним обладнанням та засобами боротьби з коронавірусом. Також хочемо оновити матеріально-технічну бази усіх ФАПів на території громади.
- - А що плануєте зробити в освітній галузі?
А тут простір для роботи безмежний. Як кажуть, за замовчуванням, тепло, вода, дахи, меблі, тощо. Але робота в умовах карантину поставила першочергові завдання в світній галузі – це оновлення комп’ютерної техніки і забезпечення закладів освіти швидкісним інтернетом. Ми також розуміємо, що якісне дистанційне навчання – це нормальний дротовий і бездротовий інтернет в приватних помешканнях шполян. Над цим ми вже почали роботу і збираємось працювати в найближчому часі.
- - Ми прочитали у Вашій програмі, що Ви хочете створити свій бренд?
Так, ми залучимо молодь, представників бізнесу та творчих спілок, аби разом розробити бренд Шполянської громади. Таким чином популяризуватимемо Шполянщину в Україні і за її межами. Що, в свою чергу, сприятиме залученню інвестицій в ОТГ.
- - До слова, а як Ви плануєте поліпшувати інвестиційний клімат в громаді?
По-перше, це запровадимо чіткі й прозорі механізми залучення інвестицій та роботи з інвесторами. Ми також плануємо продовжити роботу щодо розробки проєктів під грантові програми, в тому числі іноземних донорів. Хочемо залучити до розробки бізнес-проєктів, спрямованих на підвищення економічної активності, молодь громади та надати фінансову підтримку найкращим проєктам.
Давайте відверто: хватить уже бізнес сприймати з позиції зажерливої «жаби». Не заздрити успіху і статкам потрібно, а створювати сприятливий клімат для розвитку бізнесу. Бо великий бізнес у громаді – це великі податки. Це гарний бюджет. Це можливості для поліпшення життя у всіх сферах. Крім того, соціально відповідальний бізнес – це ще і неабияка допомога, як-то: підтримка соціальних установ, нові футбольні поля, зони відпочинку, свята для дітей, подарунки, тощо.
- - Ви хочете розвивати туризм?
А чому ні? Шполянщина – історично багатий край, географічний центр України. Дар'ївське урочище, Свято-Миколаївський монастир в Лебедині, єврейська синагога, палац Абази, і козацький Товмач. Звісно, і пам’ятка садово-паркового мистецтва – Лозуватський дендропарк. Якщо відновимо цю перлину, то залишимо добрий спадок нашим нащадкам.
- - Ви сподіваєтесь на перемогу?
Тільки на перемогу. А навіщо тоді було починати? Хочемо показати Україні, як невеличке провінційне містечко справляється з усіма новітніми викликами, набуває сучасного вигляду і розвивається. Хочемо зупинити процес вимирання українського села. Хоча б у нашій громаді.
Але без вас, шановні краяни, нам не справитись.
З нашою командою і з вашою підтримкою подбаємо про майбутнє наших дітей!