Сезон на копитних і хутрових відкрито: мисливці вийшли на полювання

Полювання

Справжні мисливці довго чекали відкриття ліцензійного полювання на копитних тварин. Крім того, вони зможуть полювати за відстрільними картками на зайця-русака та лисицю. Про те, в які дні дозволено полювати в шполянських угіддях, а де це робити заборонено, на яких умовах мисливці можуть полювати, «Шполяночка+» поцікавилась у голови Шполянської РГО УТМР  Олега Слободяника.

В які дні дозволено полювати

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» та з метою раціонального використання державного мисливського фонду на копитних та зайця-русака, лисицю, єнотовидного собаку можна полювати з 7 листопада 2020 року по 31 січня 2021 року.

Полювання (колективне чи індивідуальне) здійснюється з використанням мисливської вогнепальної зброї, собак мисливських порід.

Днями колективного полювання на диких парнокопитних тварин, колективного полювання на хутрового звіра є  субота та неділя.

За день один мисливиць може відстріляти одного зайця-русака. Норми відстрілу єнотовидного собаки та лисиці не лімітовані.

Полювання на зайця-русака, єнотовидного собаку та лисицю слід проводити за відстрільними картками, що видаються користувачами мисливських угідь в межах встановленої пропускної спроможності угідь.

Олег Слободяник наголошує, що полювання на диких парнокопитних тварин слід проводити за ліцензіями, згідно із затвердженими лімітами добування диких парнокопитних тварин у сезон полювання 2020 року та відповідно до вимог положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Де заборонено полювати

Полювання проводиться на всій території мисливських угідь Шполянського району крім заборонених ділянок: у межах лісових масивів та відтворювальних ділянок.

Рішенням ради Шполянської районної громадської організації УТМР передбачено визначити відтворювальну ділянку, на якій заборонено полювання, і яка знаходиться в межах території загальною площею 20000 га, – зазначає мисливець. – А саме:
-від урочища «Довжик» по дорозі Мокра Калигірка та Верхня Дар’ївка (ліва сторона) до с. Скотареве,

-від с. Скотареве (ліва сторона) до с. Товмач.

- від с. Товмач (ліва сторона) до перехрестя с. Водяне –

 с. Лип’янка, через перехрестя (ліва сторона) до с. Лип’янка.

- від с. Лип’янка (ліва сторона) до населеного пункту Межигірка.

 - від  н.п.  Межигірка по дорозі Шпола – Новомиргород (ліва сторона).

- через н.п. Митниця – с. Кримки до урочища «Довжик», поворот на дорогу до с. Мокра Калигірка.

Також полювати не дозволено на території та об’єктах природно-заповідного фонду; в межах населених пунктів; в угіддях, не зазначених в дозволі; на відстані ближче ніж 200 м від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей; у недозволені для полювання строки на відповідні види тварин; у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу) тощо.

Важливе дотримання правил, норм, контролю

Єгерській службі, головам ПМК Шполянської РГО УТМР наказано

у співпраці з лісогосподарськими органами, державною екологічною інспекцією забезпечити контроль за охороною та використанням дичини, дотримання мисливцями правил полювання, техніки безпеки та пожежної безпеки, норм поведінки, дотримання профілактичних заходів щодо небезпечних хвороб.

Також установити місця для полювання.

Полювання розпочати за наявності висновку ветмедицини району про позитивний епізоотичний стан та з проведенням ветеринарно-санітарної експертизи добутих тварин.

При колективному спортивному полюванні заборонити використання нарізної зброї.

Заборонити проводити полювання на хутрового звіра в лісових масивах. Забезпечити обов’язкову реєстрацію мисливців перед початком полювання, проведення їм інструктажів з техніки безпеки при поводженні зі зброєю та здійсненні полювання, а також облік добутої ними дичини в контрольних картках обліку добутої дичини і порушень правил полювання;

Переважне право на отримання відстрільних карток для полювання на хутрового звіра в угіддях користувача надаватиметься власникам мисливських собак відповідних порід, які мають оформлені дозволи на 2020–2021 роки.

– Хочу звернутися  до грибників Шполянщини з проханням обмежитися по вихідних з виходом і збиранням грибів у лісових масивах, щоб не допустити нещасних випадків, – наголосив головний мисливець району.