Поєднання полуниць і шоколаду найкраще у брауні
Для приготування цього десерту потрібно: 200 г полуниці, 130 г вершкового масла, 3 яйця, 1—1,5 чайної ложки розпушувача,100 г цукру, 150 г гіркого шоколаду, 60 г борошна, 60 г какао-порошку, 60—70 г волоських горіхів, півпакетика ванільного цукру, 1—2 чайні ложки коньяку або віскі. Спочатку треба шоколад поламати на шматочки і скласти в каструльку з маслом. Розтопити до однорідності на маленькому вогні, додати коньяк. Далі відокремити жовтки від білків. Білки ставимо в холодильник, жовтки кладемо в глибоку посудину. До жовтків додаємо цукор, розпушувач, борошно, ванільний цукор і какао, все перемішуємо. Додаємо розтоплений (і трохи остиглий) шоколад із маслом. Знову ретельно, але акуратно перемішуємо. Полуницю миємо та нарізаємо невеликими шматочками, горіхи подрібнюємо, додаємо до основної маси. Окремо збиваємо білки в міцну піну. Потім акуратно вмішуємо білки у шоколадну масу. Форму для запікання змащуємо олією і виливаємо туди тісто. Випікаємо у розігрітій до 190 градусів духовці 30—40 хвилин. Перш ніж різати випічку на порційні шматки, готовому брауні даємо трохи охолонути.
Полуничний торт з бісквітною основою і желейно-йогуртним верхом
Класичний бісквіт можна легко приготувати в домашніх умовах, треба мати лише 5 яєць, по 200 г борошна і цукру та півчайної ложки соди, гашеної оцтом, для смаку дрібку солі, ванілін чи корицю. Усе збити міксером (спочатку яйця з цукром, після чого додати борошно і спеції) і спекти один бісквіт, а потім упоперек розрізати навпіл.
Для торта з желейно-йогуртовим верхом потрібна або роз’ємна форма, або хоча б кругла (якщо бісквіти круглі) картонна коробка, яку можна розрізати і зняти. Можна ще будь-яку звичайну металеву чи силіконову форму застелити харчовою плівкою і акуратно вийняти застиглий торт із неї. Але навряд чи матимемо ідеальні обриси смакоти.
Для верху торта беремо чайну ложку желатину, 3 баночки магазинного вершкового йогурту чи 350—375 г домашнього, лимон, 3 столові ложки цукрової пудри, ложку фруктового або ягідного сиропу. Ще треба 10—15 полуниць і два пакетики желе (краще полуничного). Чайну ложку желатину замочуємо в трьох столових ложках холодної кип’яченої води, щоб набух, потім розчиняємо на водяній бані. Один бісквітний корж викладаємо в роз’ємну форму і просочуємо його сиропом, розведеним в одній столовій ложці води (цей крок важливий, якщо використовуєте магазинний напівфабрикат). Йогурт з’єднуємо з цукровою пудрою, цедрою лимона, лимонним соком і раніше підготовленим желатином. Усе перемішуємо. Другий бісквітний корж ріжемо на дрібні шматочки і викладаємо його на перший, заливаємо нашим йогуртовим кремом. Ставимо торт у холодильник, щоб він захолов. Тим часом розводимо желе, як зазначено в інструкції на упаковці. Потім дістаємо з холодильника застиглу заготовку торта, яку ще довершуватимемо. Викладаємо зверху полуницю, заливаємо розведеним теплим желе і знову ставимо в холодильник, щоб верх торта з полуницею захолов.
Що може так вражати неповторним ароматом і спокусливою красою, як не ягоди полуниці в червневу пору! Полуничний сезон входить у розпал, тож, насолоджуючись свіжими ягодами, час подбати і про заготівлю полуничних смаколиків на зиму, а також приготувати до столу смачні десерти.
Заморожений десерт з полуниць
Вам потрібні: 200—500 г ягід; склянка молока і склянка вершків, 2—3 чайні ложки рідкого меду або кілька столових — цукру. З полуниць і меду чи цукру зробити у блендері пюре. Окремо збити вершки в піну з додаванням молока. Отриману молочну масу з’єднати з ягідним пюре і акуратно перемішати до однорідності. Розлити по силіконових формочках і поставити в морозилку як мінімум на 2—3 години. Вийняти, потримати трохи при кімнатній температурі, щоб можна було зняти формочки. Опісля прикрасити кожен десерт ягідкою полуниці — і можна подавати до столу.
Готуй для зими за 10 хвилин
Для джему із полуниці потрібно кілограм підготовле- них ягід (перебраних, помитих, але без залишків вологи) занурити у киплячий цукровий сироп із 800 г цукру і 300 г води. Уварюють джем на малому вогні до готовності (крапля не повинна розтікатися по блюдечку), періодично помішуючи і знімаючи пінку. Насамкінець гарячим розливають у гарячі сухі скляні банки. Накривають прокип’яченими кришками, герметично закручують за допомогою ключа. Перевертають догори дном і охолоджують.
Щоб джем був нерідким, із максимально збереженими вітамінами і навіть кольором, можна готувати його з пектином. Готувати дуже швидко — не довше 10 хвилин. Отже, на 1 кг ягід беремо упаковку пектину (желфіксу 1:1), 500- 700 г цукру (регулюєте за смаком). Підготовлені полуниці у блендері перетворюємо на пюре, виливаємо в емальований посуд. Желфікс перемішуємо з 2 столовими ложками цукру і додаємо в пюре. Постійно помішуючи, доводимо до кипіння. Знімаємо з вогню. Додаємо решту цукру, перемішуємо, доводимо до кипіння, зменшуємо вогонь й уварюємо 3—4 хвилини, постійно помішуючи. Разливаємо джем у сухі чисті банки, закручуємо, перевертаємо, щоб у такому вигляді трохи охололи. І запас на неполуничну пору є! Смачного!