Справжні мисливці довго чекали відкриття ліцензійного полювання на копитних тварин. Крім того, вони зможуть полювати за відстрільними картками на зайця-русака та лисицю. Про те, в які дні дозволено полювати в шполянських угіддях, а де це робити заборонено, на яких умовах мисливці можуть полювати, «Шполяночка+» поцікавилась у голови Шполянської РГО УТМР Олега Слободяника.
У які дні дозволено полювати
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» та з метою раціонального використання державного мисливського фонду встановлено такі строки полювання:
- на самця та самок козулі та їхній молодняк, здатний до самостійного існування – з 6 листопада 2021 року по 31 грудня 2021 року;
- самок кабана та їхній молодняк, здатний до самостійного існування – з 6 листопада 2021 року по 31 грудня 2021 року включно;
- самця кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування – з 6 листопада 2021 року по 30 січня 2022 року включно;
- на зайця-русака, лисицю, єнотовидного собаку – з 6 листопада 2021 року по 30 січня 2022 року.
- на лисицю, єнотовидного собаку – з 30 січня 2022 року по 27 лютого 2022 р. в присутності єгерського складу.
Як зазначає головний мисливець району, полювати дозволяється колективно та індивідуально з використанням мисливської вогнепальної зброї, собак мисливських порід.
Днями колективного полювання на диких парнокопитних тварин є – субота та неділя; індивідуального полювання – усі дні тижня. Днями колективного полювання на хутрового звіра є субота та неділя;
Денна норма відстрілу зайця-русака одним мисливцем – один заєць. Норми відстрілу єнотовидного собаки та лисиці не лімітовані.
–Полювання на зайця-русака, єнотовидного собаку та лисицю слід проводити за відстрільними картками, що видаються користувачами мисливських угідь в межах встановленої пропускної спроможності угідь, – зазначає Олег Слободяник. – Полювання на диких парнокопитних тварин проводити за ліцензіями, згідно із затвердженими лімітами добування диких парнокопитних тварин у сезон полювання 2021/2022 року та відповідно до вимог положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 № 549, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.10.2011 за №1211/19949.
Де заборонено проводити полювання
Полювання проводиться на всій території мисливських угідь Шполянського району крім заборонених ділянок: в межах лісових масивів; відтворювальних ділянок.
Рішенням ради Шполянської районної громадської організації УТМР передбачено визначити відтворювальну ділянку, на якій заборонене полювання і яка знаходиться в межах території, загальною площею 20000 га:
- від урочища «Довжик» по дорозі Мокра Калигірка та Верхня Дар’ївка (ліва сторона) до с. Скотареве;
- від с. Скотареве (ліва сторона) до с. Товмач;
- від с. Товмач (ліва сторона) до перехрестя с. Водяне –
с. Лип’янка, через перехрестя (ліва сторона) до с. Лип’янка;
- від с. Лип’янка (ліва сторона) до населеного пункту Межигірка;
-від н.п. Межигірка по дорозі Шпола – Новомиргород (ліва сторона);
-через н.п. Митниця – с. Кримки до урочища «Довжик», поворот на дорогу до с. Мокра Калигірка.
Полювання заборонене на території та об’єктах природно-заповідного фонду; в межах населених пунктів; в угіддях, не зазначених в дозволі; на відстані ближче ніж 200 м від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей; у недозволені для полювання строки на відповідні види тварин; у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу).
– Хочу ще звернутися до грибників Шполянщини: щоб убезпечити себе від нещасних випадків, які можуть трапитися в період полювання, прошу обмежити збирання грибів у вихідні дні в лісових масивах, – наголосив Олег Слободяник.