«Щедрий вечір, добрий вечір!» — гарна традиція у Шполі

13 січня у Шполі традиційно проходило обласне мистецьке свято «Щедрий вечір, добрий вечір!». Цей фольклорний фестиваль започаткований ще у 2009 році. Тоді, за підтримки постійного і незмінного спонсора — ТМ «Жайвір», ідея передбачала віднайти старовинні колядки і щедрівки, що зберегли старожили у населених пунктах Шполянщини, та відтворити їх у виконанні сучасних аматорських колективів. І це успішно вдалося. З наступного року ідея проведення такого фесту віднайшла підтримку у облдержадміністрації та набула обласного рівня — раз на два роки у Шполі проводять обласний фестиваль «Щедрий вечір, добрий вечір!»

Цьогоріч на свято Меланки до географічного центру України приїхали гості із сусідніх районів,— із міст Сміла, Ватутіне, Смілянського, Черкаського, Катеринопільського, Монастирищенського, Уманського, Маньківського, Звенигородського, Христинівського районів,  Шполянської та Мокрокалигірської ОТГ. У спільній програмі вони продемонстрували прадавні обряди, унікальні твори українського народного мистецтва

Веселий парад вертепів з колядками-щедрівками під живий музичний супровід пройшов від приміщення районного Будинку культури до центральної площі міста, де вже розгорнулися намети народних умільців, столи достатку сільських громад Шполянщини, спонсора свята — РайСТ. Учасники дійства смакували смачною кашею, запашними варениками, домашньою ковбасою, різноманітною випічкою. Троїсті музики, веселі аматори та аніматори розважали всіх неповторним співом та акторською майстерністю.

Свято урочисто відкрив голова Шполянської районної державної адміністрації Володимир Потапенко, побажавши щастя, здоров’я, мирного неба. Свої привітання всім  присутнім надіслала і заступник голови Шполянської районної ради Лідія Татарина, а иректор ОЦНТ та КОР Черкаської обласної ради Таміла Іванова  вручила разом з керівництвом району  почесні грамоти управління культури та солодкі подарунки від генерального спонсора свята торгівельної марки «Жайвір», ПрАТ «Шполянський завод продовольчих товарів». 

Ганна ШВЕЦЬ