Що буде з доларом: експерт дав валютний прогноз

До кінця року курс долара в Україні може зафіксуватися близько 13 гривень.

В Україні вартість одного долара до кінця року може скласти 13 гривень, якщо Національний банк продовжить політику стримування курсу. Таку думку в коментарі Корреспондент.net висловив економіст, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. 
 
"Нацбанк затис курс і він це дійсно зробив, оскільки зараз не ринкова ціна. Якщо Нацбанк протягом місяця або довше буде тримати курс, то звісно, в банках можна буде купувати долар по 13 (гривень - ред.). На сьогодні все в руках НБУ", - пояснив експерт. За словами Охріменка, головний фінансовий регулятор України зараз намагається виправити помилки, які допустив влітку і в попередні періоди. "Тобто фактично зараз Нацбанк припинив розмови про гнучкий курс і повернувся до стандарту фіксованого курсу... Так, на кінець року ми можемо отримати і в обмінниках, і в банках, і на чорному ринку курс близько 13", - сказав Охріменко. 
 
Водночас, вважає експерт, якщо НБУ не вдасться стримати курс валюти, то українців чекає вартість долара в 20, а то і 30 гривень. 
 

Як повідомляв Корреспондент.net, на міжбанку долар впав 24 вересня до позначеного Нацбанком рівня. Сьогодні на відкритті міжбанку долар був стабільним - 12,96-13,30 гривень.

 
Джерело:Корреспондент.net