Що посіяли, те й пожнемо!

Аграрії області завершили посів ярих зернових та технічних культур, — інформують в управлінні агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

Cільськогосподарськими підприємствами посіяно 422,5 тис. га ярих зернових та зернобобових культур. Зокрема, 359,3 тис. га — кукурудзи на зерно. Серед круп’яних: гречка — 1,4 тис. га, просо — 0,3 тис. га. Технічних культур посіяно на площі 330,9 тис. га, а саме: соняшника — 200,1 тис. га, ярого ріпаку — 2,6 тис. га, сої — 112,8 тис. га. Цукрових буряків посіяно на площі 15,4 тис. га. Крім того, посаджено понад 18,8 тис. га овочів.

Зокрема, на Шполянщині посіяно ярих зернових і зернобобових культур — на 28994 га, серед яких має значну перевагу кукурудза — 27019 га; технічних культур — 22480 га; кормових — 2350 га; картоплі — 2930; овочів — 900 га.

Наразі в господарствах обробляють посіви проти шкідників, хвороб та бур’янів, фітосанітарний стан посівів в області контрольований.

Водночас управління агропромислового розвитку нагадує про дотримання чинного законодавства під час використання пестицидів та агрохімікатів при обробці посівів сільськогосподарських рослин.

Так, відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.