Що прагне приховати від громади голова районної ради?

Хочу повідомити громаду про митарства депутата навколо отримання публічної інформації від органу влади, на що всі ми з вами маємо законне право. Я як депутат міської ради і, водночас, представник громади Шполянського району, зробила на ім’я голови райради Івана Скорика біля десяти запитів на отримання інформації. Запити були про різне: декларація про майно, доходи голови райради та заступника, використання бюджетних коштів, заробітну плату і премії голови райради та інше. Багатьох людей цікавлять ці питання, бо вони є платниками податків і мають право знати, куди ж витрачаються їхні спільні гроші, які премії отримують наші керівники? Особливо гостро постало це питання після оприлюднення інформації про закупівлю паном начальником відділу освіти Павлом Вербівським «золотої фарби» для шкіл району.

На всі свої запити я отримувала лише канцелярські відписки. Інформацію, яку можна знайти за годину, вони шукають аж двадцять днів. Чиновники затягували час всіма можливими способами, аби надати відповідь чим пізніше і то не про те, що цікавить. Запитуєш одне, а надається така відповідь, неначе того запиту ніхто і не читав. Замість підтверджуючих документів голова райради видав довідку, з якою хоч іди та ще й субсидію оформляй для нього.

Після мого звернення до прокурора, хотіло районне панство чи ні, але відповіді поволі почали надавати. Хотілося б знати, чи Іван Скорик і надалі планує працювати під пильним наглядом прокурора, чи все ж таки почне добросовісно відпрацьовувати не тільки зарплату, а й премію, матеріальну допомогу, оздоровчі кошти та інші привілеї, надані йому депутатами райради? Проте навіть після офіційного запиту прокурора чиновники вмудряються відбутися тими ж відписками, які ні про що не свідчать. У наданій довідці значиться загальна сума виплаченої зарплати працівникам райради, але підтверджуючих документів, на підставі яких вона була начислена всеодно не надали. Наприклад, рішення райради про призначення надбавки і премії голові й заступнику. Багато хто пам’ятає, що 21 березня 2014 року на сесії районної ради депутати відмовилися розглядати питання призначення новообраному голові райради Івану Скорику надбавок і премій нібито за інтенсивність праці (з першої секунди обрання!). Рішення про це не було прийнято, тому виходить і нема підстави нараховувати премії! Не вказано також чисельність працівників райради, якими отримано за квітень-травень 2014 року 61 тисячу 860 грн., у тому числі разом з премією у 32 тис. 186 грн. і матеріальною допомогою у 9 тис. 726 грн.: можливо їх 5, а можливо 10, то й уявлення про розмір зарплати буде зовсім різне ! А ще в супроводжувальному листі-відповіді взагалі написано, що за вказаний період згідно наданої довідки було нараховано та виплачено 154 тис. 773 грн. (у довідці ж написано 61860,67 грн.!) Все зроблено, щоб народ заплутати та не озвучити головного, про що запитувалося.

Хочу звернутися до депутатів райради, які повинні контролювати роботу голови, якщо він  працює тільки з-під палиці і приховує від громади просту інформацію, то можливо допоможіть йому, а ще краще — переоберіть.

Олена ЧУМАЧЕНКО, депутат Шполянської міської ради, член Народної ради Шполянського району