Що робити, якщо вкусила бджола

Літо завжди радує зеленню, те­плом, сонцем, купанням і іншими радощами теплого сезону. Проте, в літній період кожну людину може підстерігати небезпека від укусів комах. Наприклад, укус бджоли

Укус бджоли — це дуже болючий укол жалом, яке прикріплене до задньої частини черевця. Тож кусається бджо­ла зовсім не зубами. Укус бджоли відрізняється від укусу інших комах тим, що після укусу жало бджілки найчастіше залишається встромленим у вашу шкіру. У бджолиному жалі міститься бджолина отрута, яка може спричинити дуже чут­ливу реакцію.

Що ж робити, якщо вас укусила бджола?

  1. Огляньте місце укусу. Бджолине жало із зазубринками, тому проколов­ши шкіру, воно найчастіше залишається в місці проколу. Його необхідно якомо­га швидше видалити. Робити це краще пінцетом чи щипцями.

В основному укус бджоли не ста­новить небезпеки. Через деякий час почервоніння, набряклість і хворобливі відчуття проходять. Однак у деяких лю­дей бджолина отрута може спричинити алергічну реакцію, в деяких випадках представляє загрозу для життя. Алергічна реакція на укус бджоли може проявитися через певний час.

Симптомами алергії на бджолиний укус можуть бути наступні реакції: посилюється набряк не тільки в місці укусу, але і в ділянці обличчя, лімфатичних вузлів, гортані, поширення почервоніння, свербіння, виникнення реакції «кропив'янка», утруднене дихання, задуха, кашель і навіть нудота.

Після вилучення жала, місце укусу обробіть спиртом, або горілкою. Можна використовувати розведений нашатир­ний спирт або розчин марганцівки. Не розчісуйте вкушене місце. Можна прикла­сти лід, а потім обробити заспокійливою маззю. Можна покласти розрізану навпіл сиру цибулину або часник, втерти в місце укусу розчин шипучого аспірину. Якщо у вас виникли симптоми алергії, то потрібно якомога швидше при­йняти щось з препаратів, що знімають алергічну реакцію: димедрол, супра­стин, тавегіл, і т. д.

Укуси бджіл можуть бути і лікувальними. Їх використовують для місцевої терапії, за відсутності алергії.

В інших випадках бджолиних укусів краще все ж уникнути. Для цього не варто використовувати парфумерію з дуже різкими запахами, не треба три­вожити бджіл, або розмахувати руками в місцях, де багато цих комах. Можна користуватися спреями або мазями від укусів комах.

І ще не забудьте, що при укусі бджо­ла залишає не тільки жало, а й частин­ку черевця разом зі шматочком трав­ного тракту. Так що укус для вас дуже чутливий, а для бджоли смертельний, після укусу, бджола дуже швидко гине.