Якщо ж інспектор відмовляється представитись, пред’явити службове посвідчення чи не повідомляє конкретної підстави зупинки із перелічених у статті 35 Закону, він не має права надавати водієві подальші вказівки щодо пред’явлення документів, розгляду справи тощо. Про це нагадує «Дорожній Адвокат».
У такому разі водій може запитати згоди інспектора про можливість продовження ним руху. Якщо ж інспектор і далі наполягає на пред’явленні документів на право керування, не виконавши при цьому своїх обов’язків, то водій має право невідкладно зателефонувати на 102 та повідомити про неправомірні дії працівників поліції. Як правило, на цій стадії проблема врегульовується.
Звісно, що і водій інколи може зловживати своїми правами та за наявності в його діях очевидного порушення ПДР, стверджуючи, що жодного порушення немає і зупинка безпідставна. Однак для таких ситуацій існує подальша процедура розгляду справи, надання пояснень, доказів тощо. У цій ситуації йдеться про зупинення автомобіля без законних підстав.
Після приїзду іншого екіпажу водій повинен чітко повідомити про неправомірні дії працівників поліції та, за можливості, викласти їх у паперовому вигляді. Якщо зазначені факти підтвердяться, водієві повинні дозволити продовжити рух з подальшим застосування до працівників поліції, які здійснили безпідставну зупинку, заходів дисциплінарного впливу. Якщо ж інший екіпаж очевидно неправомірно стає на захист колег, то водій за наявності достатніх підстав має право повідомити про ці факти керівництво поліції та інші контролюючі органи, зокрема прокуратури, державного бюро розслідувань та підрозділи внутрішньої безпеки МВС. У разі підтвердження інформації, викладеної у повідомленні, вони також будуть притягнуті до відповідальності.