Що за «чорні квадрати» з’явилися у двох місцях Шполянщини

На Шполянщині  у двох місцях з’явилися металеві таблички із зображеннями чорних  квадратів, лабіринтів на білому фоні. Це не якісь загадкові позначки, а QR-коди – двомірні зображення, в які закладено певний текст або цифри, які вже досить активно використовуються в рекламі, туризмі, у сфері банківських послуг. Про це повідомляє пресслужба Шполянської райдержадміністрації.

QR-коди встановили біля входу в краєзнавчий музей та на 14-метровому шпилі архітектурного монументу «Географічний центр України». 

Відтепер водії, туристи, жителі й гості Шполянщини зможуть швидко дізнатися про статус географічного центру території України, просканувавши QR-коди й отримавши посилання на рубрику «Шполянщина – географічний центр території України», створену на офіційному вебсайті Шполянської районної державної адміністрації. 

Для його зчитування на мобільному пристрої потрібна фотокамера і спеціальний додаток для читання шифру. Якщо зацікавилися, він розшифрує код і дізнаєтеся подробиці про хронологію визначення центру, побачите відеосюжети про рідний край, прочитаєте багато цікавинок про історію Шполянщини.

 Використовуючи сучасний винахід цифрової епохи, з’явилася можливість ще активніше здобувати й поширювати знання про географічний центр України.