Щоб худнути, потрібно… їсти

Напевне, немає жодної людини, яка б упродовж свого життя не хотіла хоча б раз змінити себе, свій спосіб життя і почати все, як кажуть, із чистого аркуша. Зазвичай, це відкладається до нового року, до першого числа, до понеділка, до…

Шполянка Світлана Чорна, мама трьох дітей, активна і цілеспрямована в житті, вирішила, що відкладати на потім не в її характері, і…взялася за зміни. Та так, що повністю змінила і себе, і свій спосіб життя, навіть ставши популярною на теренах соцмереж. І сьогодні, здається, зовсім не збирається зупинятися на досягнутому. Своїм досвідом пані Світлана охоче поділилась з читачами «Шполяночки+».

Коли у нашому місті відкрився спортивний клуб «Спорт+» Світлана Чорна з подругами почала відвідувати його. Але самостійні тренування позитивних результатів давали мало, і вона розуміла, що потрібна спеціальна програма, яка б допомагала правильно, збалансовано регулювати і витрату енергії, і її надходження.

Тож коли два роки тому у клубі проводився конкурс «Створи себе», пані Світлана стала його активною учасницею, а потім ще й переможницею, за три місяці звільнивши своє тіло від зайвих 16 кг. Далі — знову участь у конкурсах— так спортзал став її другим домом. А на горизонті з’являлися нові і нові цілі.

Саме працюючи з тренером, Світлана Леонідівна зрозуміла, як важливо суворо дотримуватися всіх його рекомендацій і головний акцент робити на харчуванні, бо 80% успіху залежить саме від нього.

— Я зрозуміла, що для того, аби худнути, потрібно не голодувати, а їсти,— розповідає Світлана Чорна. — А ще — вести здоровий спосіб життя, поборовши в собі всі шкідливі звички.

Звичайно, все це невтомна щоденна робота над собою, та задля досягнення омріяної цілі можна здолати все. Але як приємно, коли ти починаєш в собі помічати ці перші зміни. Тоді хочеться ставити нові цілі і долати нові рубежі. Добре, якщо для цього знайдуться однодумці, які б тебе підтримували, і в першу чергу — у своїй сім’ї.

Коли в мене настають моменти, коли я відчуваю, що щось починає йти не так, я шукаю для себе мотивації. І обов’язково ділюся цим із друзями, тоді я вже точно знатиму, що відступати чи схибити не маю права.

Світлана розповіла, що за ці майже два роки зняла 27 кг зайвої ваги. І жодного разу голодною себе не відчувала. Харчується п’ять разів на день: три основні прийоми їжі і два перекуси.

Є й основні постулати правильного харчування, яких вона прагне не порушувати .

Світлана повністю відмовилась від цукру і його замінників. Не вживає білого хліба, бубликів, здобних виробів із тіста. Не купує напівфабрикатів, ковбасних, копчених виробів, чіпсів, консервації, майонезу, маргарину тощо. Відмовилась від вживання алкогольних, солодких, газованих напоїв.

Обмежує себе у вживанні олії, сметани, масла.

Один прийом їжі — не більше 350 г.

Складні вуглеводи складають 50% її денного раціону.

Щодня випиває 1,5—2 л води без газу. Зранку натщесерце — склянка води кімнатної температури обов’язково. За 30 хвилин до їди — також склянка води. Годину після води не п’є.

Фрукти — лише у першій половині дня, овочі — у будь-якому вигляді— сирі, запечені, варені — без обмежень.

Двічі на день — щось із цього списку: яйця, курка, риба, м’ясо, печінка.

Додатково вживає щодня дві капсули риб’ячого жиру, який покращує обмінні процеси організму, стан шкіри і протистоїть старінню.

Світлана Леонідівна каже, що, враховуючи власний досвід, помилки, готова поділитися з усіма, хто звернеться до неї, і своїми секретами харчування, і головними правилами схуднення, і відповість на всі запитання. Її сторінку можна знайти у мережі Фейсбук.

А ще пані Світлана поділилася з читачами своїм приблизним раціоном на день. А всім, хто хоче змінити себе, бажає успіхів!

Меню на день від Світлани Чорної:

Натщесерце — склянка води кімнатної температури.

7:00 — сніданок: вівсяний корж, який готується з 50 г цільнозернових вівсяних пластівців, 6 штук подрібненої сушеної кураги, жменьки ядер горіхів, 30 г протеїну або 1 ч. л. меду та 2 сирих яєць і смажиться без олії на сковорідці з антипригарним покриттям. Склянка кави без цукру.

10:00 – перекус із фруктів ( персик, яблуко чи інші фрукти) — до 300 г.

13:00 — обід: гречка (150 г); салат із будь-яких сезонних овочів; відварена чи запечена морська риба (100-150 г), або ж нежирне м’ясо телятини, птиці.

15:00 — перекус: шматочок житнього або висівкового хліба з авокадо, шматочок слабосоленої риби.

19:00 — вечеря: риба або м’ясо (100-50 г), сирі або тушковані овочі.

(Режим іноді міняється, підлаштовуючись під розклад тренувань у спортзалі).

Коли захочеться їсти перед сном, з’їдає варене яйце з помідором.

Лариса БАЧИНСЬКА