Стали відомі подробиці сплати «податку на город»

З 1 січня 2022 року в Україні запроваджується мінімальне податкове зобов’язання (МНО) для власників земельних паїв. Однак у цьому нормативно-правовому акті є й винятки.

Згідно з інформацією, від сплати нового податку звільняються фізичні особи, які мають у власності земельні ділянки та використовують їх виключно для власних потреб або сплачують необхідні податки від продажу вирощеної сільськогосподарської продукції. Йдеться про дачників та власників городів та невеликих присадибних ділянок (до 50 соток).

«‎Людям, які надають свою землю в оренду таким аграріям теж нема чого хвилюватися, оскільки платять податки вже найчесніші орендоутримувачі»‎, — зазначила нардеп.

Відтак, від сплати мінімального податкового зобов’язання звільнятимуться власники земельних паїв, розташованих у межах населених пунктів, дачних та садових кооперативах, а також дільниць, отриманих у результаті приватизації у кооперативах у зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Водночас сплата податку обов’язкова для тих власників земельних паїв, які сплачують з 1 гектара податків менше 1100 гривень мінімального податкового зобов’язання. Якщо сплачена сума з 1 гектара землі менша за МНО, то орендоотримувач буде змушений доплатити до бюджету.

Нардеп зазначила, що здебільшого йдеться про орендуючих у людей землю без офіційного оформлення оренди. На сьогоднішні у тіні знаходиться оренда 8 мільйонів гектарів землі.

«Тіньова обробка землі нині завдає збитків у першій вершині бюджету на майже 12 млрд гривень щороку. І більшість цих коштів втрачають місцеві бюджети. А це утримання садів та шкіл, медицини та інфраструктури», — пояснила нардеп.