“Щоб не було жодного сліду, пов’язаного з росією”: у Шполянській громаді хочуть дерусифікувати 30 вулиць та провулків

У Шполянській об'єднаній територіальній громаді хочуть перейменувати низку вулиць та провулків, назви яких пов'язані з росією. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив міський голова Сергій Кравченко.

За словами міського голови, робочу групу щодо дерусифікації об’єктів топоніміки громади створили розглянувши заяву голови Шполянської РР Всеукраїнського об'єднання ветеранів. До складу групи увійшли історики, краєзнавці, керівники громадських організацій та депутати міської ради.

"Відбулося перше засідання, на якому обговорювали зміни назв об'єктів, які іменовані на честь російських діячів культури, мистецтва, науки, військових та представників тоталітарного радянського режиму. Проаналізувавши назви об’єктів громади – вулиці, провулки – члени робочої групи виявили понад 30 топонімів, які підлягають дерусифікації. На території громади не повинно залишитись жодного сліду, пов’язаного з росією. Україна – для українців, для наших дітей", – зазначив очільник громади.

Слідом за дерусифікацією, додав він, має відбутися увічнення пам’яті видатних діячів, подій та борців за відстоювання прав та свобод громадян нашої держави.