Шевченківський форум «Свою Україну любіть»

 

З 19 травня на Черкащині розпочалося Міжнародне Шевченківське свято « В сім’ї вольній, новій …» та Всеукраїнський Шевченківський форум «Свою Україну любіть», присвячені 200-річчю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка під гаслом: І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній новій – не забудьте пом’янути незлим тихим словом…

21 травня представники  сучасної творчості, кращі письменники та поети України:  Василь Горбатюк, Марія Чумарна, Ніна Гнатюк завітали в Центр України – на Шполянщину.

Вони поділились  своїми творчими здобутками, роздумами про становлення Української держави, в період творчості Т.Г.Шевченка та в наш час.     Директору Шполянської ЦБС Наталі Мазур, для користувачів районної бібліотеки вони подарували цікаві книги, серед яких є й авторські: В.Горбатюк  документальний роман «Ще настане пора» ; роман подій ХХ ст.,  «Кручі» життя селян Поділля й Волині; М.Чумарна «Тихий ангел пролетів» для читачів дитячої бібліотеки; 8,9 томи повного зібрання  творів Т.Г.Шевченка «Мистецька спадщина Шевченка», Живопис і графіка»; М.Наєнко «Інтим письменницької праці» (Бібліотека Шевченківського комітету); О.Кульчинський, Т.Малярчук, Ю.Бентя «Документальна скарбниця Шевченківських лауреатів»; «KOBZIARZ» польською мовою; Т.Таїрова-Яковлева «Іван Мазепа і російська  імперія» історична література; В.Овсієнко «Василь Стус. Поет і Громадянин» книга спогадів та роздумів.
Дмитро Вовк, начальник відділу культури і туризму Шполянської райдержадміністрації вручив гостям сувеніри із символікою шполянщини та буклет  «Шполянщина –географічний центр України». Віктор Денисюк , місцевий поет, член районної літературної студії ім.Олекси Влизька висловив вдячність за творчу зустріч.

Щиро подякувала за зустріч  творців на Шполянській землі, заступник голови Шполянської райдержадміністрації Ольга Шпиця.