Шкільні внески унормує новий закон «Про освіту»

ОСВІТЯНСЬКІ НОВИНИ

Шкільні внески унормує новий закон «Про освіту». Рамковий закон «Про освіту», що проголосований Верховною Радою України у першому читанні, містить положення про прозорий облік усіх грошових надходжень та витрат шкіл. Про це, під час спілкування з батьками на конференції «Батьки—школа—влада: проблеми взаємодії та перспективи співпраці», сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич, — повідомляє «Освiта.ua».

Вона наголосила, що положення закону дозволить прозоро врегульовувати проблеми із грошовими шкільними внесками батьків.

Зокрема, у навчальних закладів з’явиться обов’язок оприлюднювати на сайті усі бюджетні надходження закладу, а також гроші, що платять батьки.

За словами міністра, оприлюднення усіх видатків допоможе виявити, чи були зловживання при закупівлі потрібних школі матеріалів або необхідних послуг.

«Для того, щоб МОН почало розробляти підзаконні акти, які унормовуватимуть питання із грошовими шкільними внесками батьків, потрібно, щоб парламент проголосував за закон «Про освіту», адже зараз усі благодійні внески збираються в межах чинного закону «Про благодійну діяльність та благодійні організації», — зазначила Гриневич.

Міністр також зауважила, що зараз використання внесків фактично не відслідковується і не регулюється.