Школяр захистив рідну мову у дискусії з російськомовними агітаторами – військовими

Учень старших класів Михайло Пономаренко повівся гідно і відстояв право на отримання інформації українською мовою під час словесної дискусії з кількома військовими, які агітували випускників вступати до військових вищих навчальних закладів і наполягали на російській мові спілкування.

Мовний конфлікт стався у школі (КЗО СЗШ 11) міста Дніпро 18 лютого. Офіцери навіть погрожували, що навчать учня «поважати старших», втім юний Михайло, який є кандидатом у майстри спорту з боксу і займається у клубі «Дніпробокс», не злякався і не відступив: він продовжував чемно вимагати від агітаторів говорити українською, а не мовою держави-агресора.  

Як повідомляє Україна молода, про цей сміливий вчинок хлопця розповів його батько Олексій Пономаренко, який пишається сином.

За його словами, до класу сина під час уроку з математики завітала група у складі семи представників військових вищих навчальних закладів в офіцерській формі з усієї України.

«Першим виступив представник Львова. Чоловік українською мовою (ламаною, наче сам не зі Львова, але шлях до гарної української мови лежить через погану українську: ото ж все добре). Наступний військовий з Києва каже: якщо ви не проти, то я перейду на російську. Клас мовчить, два вчителя, що були присутні на цій презентації мовчать, а Михайло каже: «Я проти, продовжуйте, будь ласка, українською». Той скривився, продовжив українською (дуже поганою, але все ж таки українською)», – написав батько.

Після цього виступив представник Харкова.

«Та ж сама пісня: "Я хотів би виступити російською бо мені так зручніше". В класі тиша. Лиш Михайло каже: "Ні, українською, будь ласка". Той питає, чому син такий принциповий. Син дістає телефон і збирається знімати. Бачачи це, харків'янин каже наступне: "А вот я прінціпіально буду па руські патаму что ти дастал тєлєфон". "Так принциповий, - каже син. - А ви зараз дієте згідно з вашим статутом та Конституцією України чи може ви представляєте збройні сили РФ?" Той перейшов на дуже коряву українську», – написав у Facebook пан Олексій.

Михайло Пономаренко заперечив і проти того, щоб російською виступав наступний агітатор – кадет армійського ВНЗ.