Школярі їздили в Оршанець «постріляти» з Калашникова

З 27 по 29 квітня на базі загальноосвітніх навчальних закладів Шполянщини проведено навчально-польові збори з учнями 11-х класів. Ця робота проводиться в рамках вивчення курсу «Захист Вітчизни», вона закріплює військові знання і навички, набуті учнями на заняттях, активізує впровадження нових форм та методів національно-патріотичного виховання. Таким чином в нашому районі виконується Закон України «Про загальний військовий обов'язок і військову службу» та положення про допризовну підготовку і про підготовку призовників з військово-технічних спеціальностей.

Під час навчально-польових зборів 244 старшокласники з 22-х навчальних закладів району на практиці закріпили теоретичні знання з тактичної, вогневої, стройової підготовки та військової топографії. У той час, як хлопці демонстрували свою фізичну вправність, дівчата на практиці закріплювали теоретичні знання з надання медичної допомоги у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Особливо в цьому році слід відзначити професіоналізм педагогів захисту Вітчизни, які 28 квітня в Навчальному центрі Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота в смт. Оршанець спільно зі Шполянським військовим комісаріатом для 123 юнаків з 19 шкіл району провели навчальні стрільби з бойовими патронами з автомата Калашникова.

— Ми спільно з районним військовим комісаріатом зробили все можливе, щоб стрільби пройшли на високому рівні. Було залучено кращих офіцерів та військовослужбовців-контрактників. Перед виконанням практичних вправ усі учні вивчили будову та характеристику зброї, заходи безпеки та умови виконання вправи та на відмінно справилися із завданням, адже вже завершили курс навчання з предмету «Захисту Вітчизни», а сьогодні закріпили на практиці здобуті знання, — повідомив начальник відділу освіти райдержадміністрації Павло Вербівський.

Також 27 квітня в Оршанці на плацу Навчального центру Держприкордонслужби серед тридцяти одиннадцятикласників області, які найкраще засвоїли військово-патріотичну підготовку в школі, голова ОДА Юрій Ткаченко вручив значок «Відмінник Захисту Вітчизни». Від нашого району випускники Шполянського НВК №3 Ярослав Каландирець та Іван Морозов (вчитель — Сергій Максименко) в урочистій атмосфері отримали почесні відзнаки.

Навчально-польові збори, які промайнули дуже швидко, запевнили: молоде покоління виростає готовим до захисту Вітчизни.

Юрій ГЛАДЕНКО.