Школярі міського ліцею передали Вифлеємський вогонь миру

Минулого тижня в читальному залі центральної районної бібліотеки пластуни міської школи №2-ліцею передали запалені лампад­ки — Вифлеємський вогонь миру — голові Шполянської районної державної адміністрації Володимиру Потапенку, голові районної ради Олександру Кузубу та міському голові Сергію Кравченку.

Цю чудову передріздвяну традицію — роз­повсюджувати Вифлеємський вогонь миру — започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із са­мого початку акція планувалася з метою підтримки тих, хто потребує допомоги та уваги  в передріздвяний час. І одразу ж цю благород­ну справу взяли в свої руки скаути.

Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспорту­ють його літаком до Австрії. Після урочисто­стей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового. Урочиста передача Вифлеємського вогню миру від польських харцерів українським пластунам відбулася 19 грудня на мості через Західний Буг.

19 грудня скаути з усієї України зібрались в Києві на Контрактовій площі, де Вогонь миру отри­мали учні гімназії №1 з м. Черкаси. За традицією, наступного дня його передали скаутським осеред­кам для розповсюдження по всіх регіонах і, зокре­ма, школярам міського ліцею.

Тож, передаючи цей вогонь, учні міського ліцею, познайомили з історією виникнення традиції, ви­конали й пісню Вифлеємського вогню миру.

Керівники району та міста Володимир По­тапенко, Олександр Кузуб та Сергій Кравченко, приймаючи Вогонь миру від членів скаутської організації, подякували дітям за підтримання цієї чудової традиції, наголосивши, що це світло ста­не символом миру та злагоди, душевного спокою, любові до людей і до світу, єднання усіх українців, жителів міста та району.

Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).