Шполян закликають не палити суху траву: передбачена відповідальність

Фото тематичне

На офіційній сторінці Шполянської міської ради оприлюднили звернення до громадян з закликом не палити суху траву. Повідомляють, що за вчинення таких дій передбачена кримінальна та адміністративна відовідальність.

Про це пише "Шполяночка+".

За інформацією Олександра Пластуна, начальника Звенигородського районного управління ГУ ДСНС у Черкаській області, полковника служби цивільного захисту, із настанням теплої погоди почастішали випадки самовільного випалювання громадянами сухої рослинності, її залишків та опалого листя, що під час воєнного стану спричиняє додаткову небезпеку, відбувається відволікання від виконання завдань аварійно-рятувальних підрозділів, правоохоронних органів та військовослужбовців, внаслідок чого знижується обороноздатність країни.

У міськраді зазначили, що такі дії передбачають адміністративну (штрафи), а подекуди й кримінальну відповідальність (у випадку настання смерті людей унаслідок пожежі, масової загибелі тварин, інших тяжких наслідків).

Додатково: за інформацією Міністерства юстиції України, штраф за спалення сухої трави може становити 30,6 тисяч гривень. Кримінальна відповідальність передбачає до 10 років позбавлення волі.

Коментарі