Шполянська громада розпочинає співпрацю з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи та Офісом Ради Європи в Україні

Шполянщина стала однією із 10 громад України, які перемогли в конкурсному відборі та отримали грантову підтримку від проєкту Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи для реалізації місцевої ініціативи «Школа Солідарності: публічне врядування». На це отримали від грантодавців кошти у сумі 779 174 гривень.

Авторами проєкту – фахівцями відділу інвестиційного та соціально-економічного розвитку міської ради заплановано втілити наступні кроки.

По-перше, згуртувати активних жінок до 60 років з числа ВПО, які протягом реалізації проєкту (9 місяців) отримають можливість опанувати й долучитися до основних принципів громадського врядування. Забезпечуючи право на працю, здійснюватиметься професійна перепідготовка жінок ВПО, які виявлять бажання змінити професію та реалізуватися в громаді. По-друге, згуртувати молодь громади віком від 14 до 35 років, яка отримає можливість стати членами Молодіжної ради, що є консультативно-дорадчим органом Шполянської міської ради, та впливати на її діяльність, отримуючи своє право на змістовне дозвілля, освіту, відповідно визнаючи важливість участі у справах громади.

На запрошення Офісу Ради Європи в Києві делегація Шполянської міської ради ОТГ взяла участь у дводенному семінарі "Відкрите врядування та захист прав людини на місцевому рівні - запорука демократичних інновацій в Україні", який організували у Львові в рамках проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні», що виконується Конгресом в рамках Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023-2026 роки.

Під час семінару в.о. міського голови Олег Кошовий, його заступник Ірина Каландирець, начальник відділу інвестиційного та соціально-економічного розвитку Вікторія Захарчук мали можливість:

  • Ознайомитися з європейськими стандартами та практиками у сфері відкритого врядування та захисту прав людини на місцевому рівні.
  • Обмінятися досвідом з представниками інших українських громад.
  • Налагодити партнерські відносини з грантонадавачами та представниками українських громад.
  • Отримати практичні знання та навички для впровадження принципів відкритого врядування та захисту прав людини в роботі Шполянської міської ради ОТГ.

Вдячні Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, Офісу Ради Європи в Україні та Асоціації міст України за можливість взяти участь у зустрічі, яка об'єднала переможців Конкурсу місцевих ініціатив у сфері відкритого врядування та прав людини на місцевому рівні.

За інформацією Шполянської ОТГ

Коментарі