Шполяни можуть сповідатися в чаті: ПЦУ запустила додаток для православних

Православна Церква України запустила власний мобільний застосунок "Моя Церква", за допомогою якого можна буде дізнатися про церковні свята, молитви, новини та місце розташування храмів, пише "ВВС".

Це перший подібний крок впливових українських православних церков. До цього головні конфесії мали офіційні сайти та сторінки у соціальних мережах. Подібний додаток "Дивенсвіт" має тільки УГКЦ.

Застосунок вже можна безкоштовно завантажити на обох платформах - Google Play та App Store, повідомили у пресслужбі ПЦУ.

У застосунку "Моя Церква" буде п'ять розділів, де віряни зможуть знайти найбільш потрібну інформацію.

Це, зокрема, актуальні новини з життя церкви, щоденні молитви за принципом звичайного молитовника, календар церковних свят та перша офіційна онлайн-карта храмів ПЦУ. У церкві додають, що база даних застосунку на момент запуску налічує понад 4 500 храмів.

Ще одним розділом додатку є особистий кабінет, який дозволить користувачам персоналізувати застосунок — приватизувати інформацію та отримувати нагадування про важливі події в житті конкретної парафії та всієї церкви. Також можна буде поспілкуватися в чаті зі священником.

- Ми живемо в той час, коли переважна більшість наших громадян мають мобільні пристрої і користуються інтернетом. З одного боку Церква є інституцією, яка живе у понадчасовому вимірі, адже за своєю природою вона Божественного походження. Але разом з тим це є інституція людей, бо вона поєднує людей", - сказав речник ПЦУ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.Ми живемо в той час, коли переважна більшість наших громадян мають мобільні пристрої й користуються інтернетом. З одного боку Церква є інституцією, яка живе у понадчасовому вимірі, адже за своєю природою вона Божественного походження. Але разом з тим це є інституція людей, бо вона поєднує людей, — сказав речник ПЦУ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Водночас у церкві наголосили, що віртуальне спілкування не може замінити "особисте спілкування зі священником, молитву в храмі та участь в богослужінні й таїнствах".