Шполяни вшанували учасників бойових дій на території інших держав

Цього вівторка у Шполі представники влади міської громади поклали квіти до пам’ятних знаків воїнам, учасникам бойових дій на території інших держав, зокрема — у парку Слави (меморіалу інтернаціоналістам, які виконували обов’язок у Демократичній Республіці Афганістан) та меморіалу пам’яті воїнам-інтернаціоналістам на Мар’янівському масиві міста, – повідомляє пресслужба Шполянської ОТГ.

Зазвичай у цей день ветерани-афганці Шполянщини зустрічаються, аби згадати загиблих побратимів у війні, розв’язаній керівництвом Радянського Союзу заради контролю над частиною Центральної Азії. Воїнів вшанували на урочистому заході під назвою «Герої Афгану — наші земляки», який відбувся у актовій залі колишньої райдержадміністрації.

 Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. Тривала 10 років – з грудня 1979 року до лютого 1989 року. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч українських солдат. Це страшна ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

Варто пам‘ятати ветеранів війни в Афганістані (1979 –1989 років), які маючи бойовий досвід, були серед тих, хто дали відсіч російській агресії у 2014 році, стали учасниками волонтерського руху, досі воюють на східних кордонах України за волю свого народу.