Шполу відвідав заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Коваль

У «Ялинці» в дітях виховують почуття патріотизму та любові до рідної країни

Наприкінці минулого тижня у Шполі з робочим візитом побував заступник голови — керівник апарату Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль, який зустрівся із головою Шполянської райдержадміністрації Володимиром Потапенком. Віталій Володимирович ознайомився із життям одного з міських дошкільних навчальних закладів — дитсадка №1 «Ялинка». Його приємно вразили справжні новації, введені у цьому затишному й дивовижному садочку. Завідувач закладу Юлія Кравченко розповіла про те, як у стінах садочка небайдужий та відповідальний персонал перетворює малечу в усвідомлених українців, котрі готові йти до школи. 6-груповий навчальний заклад, якому вже 70 років, розрахований на 99 місць, однак нині тут перебуває 147 діток. І хоча у районі існує явище перенавантаження дошкільних закладів, черга відсутня. На подвір’ї «Ялинки» — майстерно створений автомайданчик для навчання діток правилам дорожнього руху.

Тут встановлено справжні світлофори, які працюють, є пішохідні доріжки, зупинки. А малеча їздить на самокатах, велосипедах і навіть електромобілях. Діти отримують тут свідоцтва про знання правил дорожнього руху. Саме ж приміщення садочка укомплектовано новими меблями, іграшками, посудом. Тут є ігрові кімнати, музична, спортивна зали та інші. А також працює дбайливий та душевний колектив. І саме руками цих людей створюються ті умови, в яких щоденно перебувають діти.

— Досягаємо таких результатів завдяки співпраці з міською радою, з районною адміністрацією, батьківським комітетом, — зазначила Юлія Кравченко. — Але знаємо: все, що вкладаємо в наших діток, обов’язково повернеться сторицею. У цьому переконані й вихователі садочка.

Віталій Коваль поспілкувався з малечею, персоналом, оглянув групи, ігрові кімнати, спортивну, актову зали, в останній із яких дівчатка й хлопчики заспівали пісень та розповіли гостям віршики.
Особливо заступник голови був вражений тим, що в кожній із груп облаштовані спеціальні куточки з оберегами, де стоять колоски, мініатюри українського прапора, ляльки-мотанки, одягнені в традиційне вбрання, ікони... У кожного такий куточок — особливий, з власне підібраними деталями. Окрім того, в приміщенні є мапа України, зображення Державного герба та Державного прапора України, текст Державного гімну України, На переконання Віталія Коваля, саме такий підхід є запорукою виховання в наших дітях відчуття патріотизму та любові до рідної країни.

На Шполянщині ефективно ведеться робота з оформлення субсидій
В управлінні соціального захисту населення Шполянської райдержадміністрації щодня багатолюдно, кожен громадянин отримує у встановленому порядку відповідне повідомлення про нарахування субсидії. Заступник голови ОДА Віталій Коваль під час свого перебування у Шполі вирішив поцікавитися, як працюють фахівці управління та на якому рівні організовано роботу з населенням.

— До нашого управління звернулось за оформленням субсидії вже понад 8 тисяч жителів району. І це є значна кількість, якщо порівнювати в розрізі районів. — розповіла заступник начальника управління соціального захисту населення району Олена Ферштейн. — На сьогодні нараховано субсидії понад 7,5 тисячі шполянам й очікуємо, що ця цифра збільшуватиметься, можливо, до 10 тисяч. Насправді люди — дуже активні.

Віталій Володимирович оглянув умови роботи, поспілкувався зі спеціалістами управління, відві-дувачами, поцікавився проблемами, умовами роботи, зокрема наявністю необхідної техніки. У свою чергу, працівники розповіли, що працювати доводиться майже без перепочинку, адже бажаючих оформити субсидії багато. Однак запевнили, що встигають, хоча доводиться працювати й у вихідні, затримуватися на декілька годин після робочого часу.

Ганна ШВЕЦЬ.