Земля за просто так, або Як «Батьківщина» у Шполі батьківщину продає

     Як відстояти інтереси підприємців, які не сплачують борги перед містом? Як надати дозволи та погодження на продаж землі за заниженою вартістю? Як спростити «потрібним людям» процедуру оформлення права на землю? Як? Запитайте у депутата Шполянської міської ради від «Батьківщини», голови постійної депутатської комісії з питань екології, охорони довкілля та регулювання земельних відносин (з червня 2006 року по листопад 2015 року) Володимира Горбача.

     «Шполяночка +» продовжує серію матеріалів, де підніматиме питання із серії «знають всі, а говорити – бояться». На черзі – кулуарні домовленості зі шполянською землею. Як свідчать документи, які нам вдалося отримати в ході журналістського розслідування, за час із 2006 по 2015 роки бюджет міста недоотримав кілька мільйонів гривень, а сама Шпола втратила десятки гектарів землі, які перейшли в приватні руки.

     Лише у 2015 році тодішній голова комісії з питань екології, охорони довкілля та регулювання земельних відносин Володимир Горбач погодив продаж шполянським підприємцям та власним партійцям шести земельних ділянок за заниженою вартістю. Унаслідок чого бюджет Шполи недоотримав понад півмільйона гривень.

     Зокрема, земельна ділянка площею 0,3594 га (яка розташована в районі колишнього цукрового заводу) була продана в 2015 році, в розстрочку на п’ять років, депутату Шполянської міськради від «Батьків щини» Віті Нечай трохи більше, ніж за 160 тис грн. Це при тому, що її нормативна грошова оцінка у 2015 становила понад 290 тис грн.

     Аналогічна ситуація з земельною ділянкою по вул. Лебединській. Нормативна грошова оцінка цієї ділянки складала у 2015 році понад 570 тис. грн. Проте, місцевій підприємиці Ользі Носулич її було продано за 250 тис. грн. І це лише кілька прикладів, коли «свої» отримували землю за зниженою вартістю.

     Та ще більш цікавою є наступна оборудка місцевого «батьківщинівця», завдяки якій він не тільки допоміг «другу», але й, можливо, сам ображеним не залишився. Так, підприємець з міста Одеси Олександр Аль-Омарі заборгував міському бюджету понад 75 тис грн за оренду земельної ділянки площею понад 3,5 га (на території колишньої заготконтори). Шполянське відділення обласної державної податкової інспекції висунуло вимогу – розірвати договір оренди з недобросовісним підприємцем.

     Але Володимир Горбач, як голова комісії, пішов всупереч інтересам міста і ініціював відхилення цього рішення на сесії міської ради у грудні 2013 року (про що зазначено в протоколі сесії). У результаті – місто знову зазнало збитків, адже борг так і залишився, Аль-Омарі продовжував користуватися ділянкою, а гроші й далі не платив.  Міська рада була змушена вирішувати цей спір через суд. За що й отримала «відро помиїв» на шпальтах місцевої газети, де розмістив свій матеріал невдоволений Горбач.

     Крім того, існують документально підтверджені факти, що завдяки підконтрольній комісії було надано погодження на оренду земельних ділянок Шполи дружині пана Горбача Яніні Фісенко, яка, не маючи права на суборенду здавала ці ділянки в тривале користування іншим підприємцям. А ось інший приклад, який неабияк збурив усіх шполян, але… так і залишився непоміченим для відповідних органів. Мова йде про виділення земельної ділянки площею 12 га, яка хоча й перебуває за межами Шполи, але використовується містянами для городництва та ведення особистого господарства.

     Та попри це, комісія під головуванням Горбача не зважила на інтереси шполян та погодила місцевому підприємцю відведення зазначеної ділянки і винесла відповідний проект рішення на розгляд сесії. Депутати міської ради не проголосували за дане рішення. Але не заважаючи на це підприємець розпочав розробляти документацію по землеустрою. Розгублені шполяни вимагають справедливості. Шполянська міськрада один за одним шле листи до Держгеокадастру. А Держгеокадастр від вирішення питання самоусунувся... Тож проблема залишається невирішеною і досі.

     А що ж Горбач? Продовжує займатися тим, що цікаво йому, а не шполянам. Наприклад, оборудками із землею, яка знаходиться поза межами компетенції його комісії. Як відомо, у Земельному кодексі чітко прописано, що відповідні міські ради здійснюють розпорядження землями лише в межах населених пунктів.

     Та це не зупиняє депутатську комісію під головуванням Горбача. І вони сміливо надають позитивний висновок про винесення проекту рішення щодо передачі в оренду земельної ділянки ЗАТ «Шполатехагро» на розгляд сесії шполянської міської ради. І це, незважаючи на те, що ця земельна ділянка знаходиться на території іншої сільської ради.

     Мають «подякувати» шполяни завзятому діячу і за відібрану у них зону відпочинку біля дитячого парку. Адже за його безпосередньої участі землі біля дитячого парку, які не один десяток років використовуються містянами та гостями міста для відпочинку і дозвілля, були вилучені у громади та без будь-якого обґрунтування у 2010 році надані в користування СПОП «Відродження» для, нібито, будівництва культурно-дозвільного центру. Більше того, контроль за виконанням цього рішення тодішня міська рада, в якій більшість повністю належала «Батьківщині», поклала саме на комісію, яку очолював Володимир Горбач.

     Як бачимо, підприємливий «батьківщинівець» гарно «умостився» тоді на посаді керівника такої вигідної комісії. Адже, завдяки своїй юридичній освіті, він вмів знаходити шпарини у законодавстві і безперешкодно нехтувати інтересами громади задля задоволення комерційних інтересів. Чи побачить справедлива Феміда те беззаконня, що коїв «білосердечний» депутат?

      Під час публікації матеріалу, до редакції «Шполяночка+» потрапили копії сфальсифікованих документів, за якими «шановний» депутат від «Батьківщини» «віджав» у шполян земельну ділянку у центрі міста. Тож, продовження історії очікуйте в наступних номерах газети.

Сергій ЗУБАТОВ