Крилатий вираз «хто не знає свого минулого, той не має майбутнього» не втрачає актуальності. Чому Шпола втрачає свій розвиток, стає інвестиційно непривабливою? До 2000 року вчинено безкарний злочин — знищено недобудовані Лебединські очисні споруди. Готовність об’єкту була на 90%. Вириті й розкрадені металеві труби, розібрані, розграбовані складові будівництва. Герої залишились невідомими.
В той же час знищені та розкрадені підвідний водогін та станція водозабору з Мар’янівки. Готовність об’єкту складала 95%. Герої — знову з числа невідомих.
Розкрадено підвідний газогін до села Лозуватка, готовність якого сягала 85%. Герої? Знову невідомі.
Призупинено й не відома якість та готовність виконаних робіт локальних очисних споруд в Шполі — 2010 рік. Яка їх подальша доля? Хто герої цього об’єкту?
Нарешті відомі герої нашого часу по надзвичайно важливому об’єкту — очисні споруди центральної районної лікарні. Всі викиди, включаючи й з інфекційного відділення, де часом перебувають туберкульозні та гепатитні хворі, йдуть насамотік згори попід садом до каналів й в річку Шполку.
В 2012 році на реконструкцію очисних споруд з районного та обласного бюджету було виділено 1 млн. 200 тис. грн. Чомусь не склалось. Не поділили «відкати»? Кошти зависли, а згодом пішли на інші призначення.
Цікаво, що в 2012 році очільник районної організації Партії регіонів, він же — голова Шполянської районної ради на той час Микола Тимошенко в спецвипуску газети «Черкащина регіональна» від 24 серпня 2012 року (тираж — 10 тисяч екземплярів) звітує перед головою ОДА Сергієм Тулубом та населенням:
1. В Шполянській центральній районній лікарні проведено ремонти в 7-ми відділеннях стаціо-нару (насправді це було зроблено до 2010 року, задовго до його приходу до влади).
2. Проведено реконструкцію очисних споруд центральної районної лікарні.
3. Придбано новий ліфт для центральної районної лікарні та інше.
17 грудня 2012 року я, як депутат районної ради, звернувся з письмовим запитом до Миколи Тимошенка: «Прошу надати копії актів виконаних робіт по семи відділеннях ЦРЛ, які, згідно з оприлюдненою інформацією, здійснювались впродовж остан-ніх двох років, а також копію акта виконаних робіт проведеного ремонту очисних споруд, копію рахунку та акта виконаних робіт з установки ліфта…» (вхідний №02-03/420 від 17 грудня 2012 року). На відповідь чекаю вже третій рік і, ясна річ, вже не дочекаюся.
А тим часом існує загроза, що стаціонар ЦРЛ можуть закрити за першої серйозної перевірки екологічної та санітарної служб.
На останньому засіданні сесії Шполянської районної ради депутати прийняли рішення негайно звернутися до обласних органів влади з проханням передбачити в обласному бюджеті кошти на будівництво зазначених очисних споруд (сума вже набагато більша!). В цьому випадку «герої» відомі.
Отак вони заради влади обманювали народ!
До речі, під час сесії я дорікнув пану Тимошенку в цій брехні, але той кинувся з образливою лайкою захищатися. Але факт, тобто, газета-рупор залишився.
То чи не зацікавитись такими «героями» екологічній прокуратурі?
Олексій ПІРОГОВ, депутат Шполянської районної ради.