Шполяни, які посадили багато картоплі, у виграші?

Нинішній сезон розчарував овочівників. Основні ставки – на цибулю і капусту, які били усі рекорди за цінами ще цієї весни, – не зіграли. Ціни на цибулю обвалилися уп’ятеро. Якщо у квітні-травні на опті її продавали за 25 гривень, то зараз – по 5 гривень за кілограм. Капуста подешевшала в 3,5 рази, морква – в 1,5 рази. Що, звичайно, не може не радувати пересічних шполян, які ще в травні платили за кілограм цибулі до 30—40 гривень.

У виграші ті шполяни, хто посадив картоплю. За неї зараз можна виручити вдвічі більше, ніж минулого року. На шполянських ринках відро картоплі можна купити за 70 —80 грн. (це на 10—20 грн більше, ніж минулого року). 1 кг її коштує від 10 до 15 грн.

Дорожче коштують також овочі. Морква – від 5 до 10 грн за кг, цибуля — від 10 —12 грн, баклажани — від 8 —10; перець на шполянському ринку можна купити за ціною 10,15,20 грн і вище за кг, у залежності від якості і сорту.

Втім, ці цінники – ще не підсумкові. Багато чого залежатиме від погоди, а також від того, чи зможуть фермери вчасно і правильно закласти овочі на зимове зберігання.