Шполянка  Катерина Музика здобула  перемогу на континентальних змаганнях із хортингу

З 15 по 18 листопада у м. Трускавці проходив чемпіонат континенту із хортингу серед усіх вікових категорій. В ньому взяли участь понад 500 учасників із 10 країн. Серед них — і вихованка тренера Михайла Оберемка Матусівської ДЮСШ шполянка Катерина Музика, яка нині є студенткою Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.

Це новий вид змагань започаткували ще в часи Запорізької Січі. Аби гартувати тіло, козаки збиралися в коло ‒ хорт і влаштовували всередині нього поєдинки. Проте, щоб серйозно не травмуватися, ударної техніки не використовували, лише борцівську. На старті спортивного форуму учасники дають волю своїй силі у розділі «сутичка».

Паралельно атлети змагаються у розділі «форма» ‒ послідовно виконують комбінації на основі стійок, переміщень, блоків та ударів. Оцінюють знання техніки, темп, дотримання етикету хортингу.

Родзинкою змагань є повноконтактні «двобої». У першому раунді спортсмени працюють у рукавичках і можуть використовувати увесь арсенал технік: удари, кидки, задушливі та больові прийоми. А у другому раунді спортсмен скидає рукавички і голіруч наносить удари руками тільки в корпус, в голову бити не можна. Такі специфічні правила роблять хортинг унікальним.

Катерина Музика виборола у цих змаганнях срібну (Duel) та бронзову (Fighting) медалі.

Дівчина  каже, що для неї цей вид змагань був новим, але саме завдяки базовій підготовці, яку вона отримала, займаючись дзюдо у тренера Михайла Оберемка, вона й приїхала додому з перемогою.

 З Кубка України привезла додому золото

18—21 листопада у м. Коломиї проходив Кубок України з класичного жиму лежачи. В ньому взяла участь і наша шполянська спортсменка, майстер спорту  України з пауерліфтингу Ксенія Прохорова.

Додому спортсменка повернулась з перемогою —  виборола золото з класичного жиму лежачи серед жінок в категорії до 63 кг!

За фахом Ксенія Прохорова — лікар-стоматолог. Крім стоматологічної практики, Ксенія Олексіївна професійно займається пауерліфтингом. У 28 років дівчина стала майстром спорту України, двократною чемпіонкою України і рекордсменкою у своїй ваговій категорії.                                                                                           

                                                                                               Лариса Бачинська