Шполянські АТОвці виступали на столичній сцені

20 лютого в Українському домі в столиці України відбувся вечір-присвята «Відданим сотням України». Радість і сльози від зворушливих зустрічей учасників Революції Гідності, бойових побратимів війни на Донбасі, волонтерів і рідних Героїв Небесної сотні, документальні кадри з кривавих днів Євромайдану і боїв на передовій, фотовиставка як сторінки літопису Майдану 2013-2014, виставка художніх робіт на ящиках з-пiд зброї і гільзах, трофеї з війни — нікого з присутніх не залишили байдужими. 

 Мистецький захід було приурочено не лише світлій пам’яті Героїв Небесної сотні, а й 100-літтю єдності Української держави і 100-річчю бою під Крутами.

Розпочав вечір-реквієм гурт «Хорея козацька» (художній керівник — кобзар, заслужений артист України Тарас Компаніченко). Привітали учасників вшанувань піснями народні артистки України Оксана Білозір і Валентина Ковальська, а Раїса Недашківська — словами Тараса Шевченка.  До присутніх промов­ляли представники різних громадських організацій, зокрема «Жінки миру», Спілка матерів України, «Воля громади», волонтерська сотня «Доброволя».

Організатори «Пелюсткової ходи» запросили присутніх приєднатися до третього дня акції, аби пройтися вечірніми вулицями Києва і устелити пелюстками квітів місця загибелі людей 18-20 лютого 2014 року. Організатор і ведуча вечора-посвяти — заслужена артистка України і наша землячка Руслана Лоцман.

Сприяли проведенню вшанувань Музей Революції гідності й численні волонтерські організації з різних куточків України. Участь у концертній програмі взяли дитячий фольклорний ансамбль «Орелі», мистецькі колективи «Народна філармонія», Володимир Гонський, один iз ведучих Євромайдану, барди.

Родзинкою вечора-посвяти був ансамбль АТОвців Шполянського району, який працює ось уже другий рік при Сигнаївському СБК. За період свого існування колектив був учасником Всеукраїнського фестивалю «Миколайчук Фест», де отримав дві нагороди «Головний приз журі» та «Приз глядацьких симпатій», концерту до Дня Державного Прапора в м.Києві (серпень-2016), культурно-просвітницького фестивалю «Товмацький курінь» (червень-2017, с.Товмач), фестивалю родинного дозвілля та етнокультури «Коло села» (травень-2017, с.Григорівка Київської області), обласного свята «З глибин народних»(вересень-2017, м. Сміла), Всеукраїнського військово-цивільного фестивалю «Холодноярська Проща» (серпень-2017р,с. Стецівка Чигиринського району).

Поїздка колективу відбулася завдяки фінансової підтримки для оплати транспортних витрат Юрія Ляшенка (СПОП «Відродження) за сприяння начальника відділу культури та туризму Анатолія Лозового. Колектив дякує приватним підприємцям Максиму Доценку та Світлані Плахотнюк, ветерану АТО Андрію Собейнікову та Наталії Чайчук за небайдужість і допомогу. Ансамбль АТОвців запрошує ветеранів АТО приєднатися до колективу, щоб нести патріотичний дух в маси і виховувати підростаюче покоління.

Галина ЛОЦМАН, с.Сигнаївка