Шполянські дерева оновлюються до весни

Наприкінці січня у місті розпочали обрізку дерев.

Шполянські комунальники роблять це для того, аби омолодити зелені насадження.

Опісля глибокої омолоджувальної обрізки крона дерев швидко відновлюється за рахунок прокидання великої кількості сплячих бруньок.

Наразі такі роботи тривають у середмісті Шполи по вулицях Соборній і частково по Некрасова. У процесі задіяні 4 одиниці спецтехніки та 15 працівників, серед них — 6 осіб, які знаходяться на обліку у Шполянському центрі зайнятості. Крім того, обрізати дерева комунальникам допомагають і працівники Шполянського РЕМу.

Директор КП «Благоустрій» Шполянської міської ради Микола Нарадько запевняє, що деревам така процедура не зашкодить в жодному випадку, а, навпаки, принесе лише користь. Обрізання також проводитимуть й у міських парках та прибудинкових територіях.

— Якщо дерева підрізають, то це означає, що їх попередньо обстежили і вони підлягають полярдируванню — глибокому омолодженню, — зазначає Микола Андрійович. — Полярдирування відповідає вимогам Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №105 від 10 квітня 2006 року, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року за №880/12754. Тож містянам не варто турбуватись, що, нібито, дерева занадто обрізані.

Наступного року вони випустять молоді пагони і приймуть значно кращу форму.

Микола Нарадько пояснює, що під час догляду за деревами застосовують три види обрізання:

формувальне, санітарне й омолоджувальне. При цьому розрізняють слабке, помірне і сильне обрізання, ступінь якого залежить від виду дерева, його віку і стану крони. Також у місті є дерева, які знаходяться в аварійному стані, й такі, гілля котрих перешкоджає нормальному функціонуванню ліній електропередач. Приміром, цьогоріч комунальні служби почали вперше підрізати каштани біля парку Слави по вулиці Соборній. Виявилось, що вони мають аварійні гілки, які можуть при найменшій негоді впасти на проїжджу частину чи тротуарну доріжку, словом, такі дерева несуть неабияку небезпеку для міського транспорту та пішоходів.

— Як бачимо, без причин дерева у місті не підрізають! Шполяни завжди можуть безпосередньо поцікавитись у виконавців робіт, що стало причиною для глибокої обрізки дерева або його видалення, — наголосив директор комунального підприємства «Благоустрій» Микола Нарадько.

Наталія ПОЛТАВЕЦЬ