Шполянський завод запчастин повернули у державну власність

Право держави на цілісний майновий комплекс Шполянського заводу запасних частин філії ВАТ «Метровагонмаш» вдалося відновити завдяки принциповій та послідовній позиції прокуратури області. Нагадаємо, виконавчий комітет Шполянської міської ради з грубим порушенням міжнародної угоди та законодавства України визнав за підприємством Російської Федерації ВАТ «Метровагонмаш» право власності на державне нерухоме майно, яке розташоване у місті Шпола.

Аби захистити і відновити порушені права держави, прокуратура Шполянського району заявила позов до господарського суду Черкаської області. У результаті його розгляду прокуратура довела незаконність свідоцтва про право власності, відповідних рішень виконавчого комітету вказаної міської ради та рішенням господарського суду правовстановлюючі документи були скасовані.

Оскільки майновий комплекс зазначеного товариства вибув з володіння держави всупереч закону та поза її волею, щоб повернути державі завод, прокуратура Черкаської області звернулась до суду апеляційної інстанції з відповідною скаргою. 22 лютого Київський апеляційний господарський суд погодившись із доводами прокуратури додатково постановив рішення про витребування комплексу будівель, що рахувався за ВАТ «Метровагонмаш», від російського підприємства у власність держави Україна.

За інформацією прокуратури Черкаської області.