Штучне озеро у вашому дворі

З приходом весни кожен господар, який має хоча б невеликий клаптик землі біля своєї оселі, подумки вже облаштовує його, створюючи нові квіткові композиції на своїх квітниках.
Для створення невеличких зелених квіткових острівків біля будинку чи на дачі, які б радували і нас, і наших близьких, додавали б гарного настрою та були б улітку місцем для відпочинку, багато грошей не потрібно. Лишень трішки фантазії, творчості щодо облаш-тування клумби, рокарію чи аль-пійської гірки, штучного озера.
Сьогодні декілька порад тим, хто хотів би облаштувати на сво-їй ділянці маленьке озерце.
Вибравши місце, прямо на землі слід розмітити контури водойми, вирити котлован (розміром 1х2,5м, глибиною близько 0,7—0,8 м). Вибрати з котловану для озера всі камінчики, корінці, гострі предмети. Залишити невеликі усту-пи, на які потім можна виставити горщики з вазонами. Потім все розрівняти і засипати шар піску (близько 5 см). На дно котловану укласти плівку,щільно притискуючи її до вигинів котловану. Краї плівки, які виступали за межі котловану на 50 см, закріпити каменями.
Спочатку налити води приблизно на чверть обсягу, дати постояти, щоб вийшло повітря та заповнились порожнечі. Коли ж рівень води піднімати, по одному прибирати камені, щоб вони не заважали плівці поступово опускатися і притискатися до бортів і дна ями, складки при цьому максимально вирівнювати до заповнення водойми (рівень повної водойми повинен бути нижче рівня землі на 5 см). Залишити постояти все кілька днів, потім закласти краї плівки галькою.
Прикрасити озеро можна штучними ліліями. Навколо нього посадити рудбекію блискучу (цвіте в червні-липні, до ґрунтів не вибаглива), армерію приморську (цвіте у в серпні, світлолюбна і зимостійка рослина, яка любить помірно зволожений ґрунт), кущі піону, хости, лілії та амаранту, в заростях яких озеро виглядає природно і привабливо. На камені, який покласти на дно озера, можна розмістити горщик з настурцією чи іншими квітами.
* Для облаштування штучного озера можна встановити спеціальну пластикову посудину, яка є в магазині садового інвен-тарю, і яку можна підібрати різних розмірів.
* Для цього можна використати й стару ванну, укопану в землю чи великий тазик. Краї можна задекорувати каменями.
* Викопаний міні-став перед наповненням водою потрібно гід-роізолювати зсередини плівкою.
* Садові фігурки, які також можна придбати в магазині, та штучні лілії стануть справжньою неповторною прикрасою такого озерця.
Але найприємніше те, що створений власними руками зелений куточок грітиме душу та приноситиме ні з чим незрівняне задоволення!
Лариса БАЧИНСЬКА.