Після впровадження медичної реформи на території Шполянського району центральна районна лікарня розділилася не лише на ЦРЛ, мережу сільських закладів охорони здоров’я та інститут сімейних лікарів. Відділення швидкої допомоги також відщепили від колись цілої структури і нині воно підпорядковується Звенигородській станції. Тож і фінансування на утримання Шполянської підстанції передбачається не в районному і не в міському бюджеті, а в обласному. Про те, що приміщення у поліклініці, де багато років розміщується «швидка», вже кричуще потребує ремонтних робіт, ніхто донести до верхів не може. А чи хочуть там чути про проблеми якоїсь провінції? Депутати наших районної та міської рад і не проти розглянути можливість допомогти із заміною вікон та дверей, щоб наші рятівники утеплилися на зиму, але немає для цього законних можливостей — установа не належить району, виділити кошти з місцевих бюджетів для неї відразу розцінюватимуться як корупційні дії.
Це не що інше як абсурдний результат медреформи, яку, до речі, восени 2013 року «регіонали» проштовхували через районну раду, ламаючи депутатів «через коліно». Але справу зроблено, маємо сумні реалії. Трудовий колектив, якому скільки жителів Шполянщини зобов’язані своїм життям і здоров’ям, залишився один на один з перспективою мерзнути наступні півроку під час чергувань.
Поки місцеві посадовці слухали і безрезультатно втішали працівників швидкої, на реальну допомогу прийшли активісти ВО «ЧЕРКАЩАНИ» — Сергій Кравченко та Олександр Кузуб. Саме до них звернулася старший фельдшер підстанції Наталія Бірюк і їй не відмовили — відразу було обміряно розміри п’ятьох вікон і замовлено у приватної фірми. За словами пана Кравченка, на ці цілі з фонду партійної організації виділено 12,5 тис. грн. Вже на наступному тижні меценати організують монтаж нових енергозберігаючих склопакетів у приміщенні швидкої, що безперечно можна розцінювати як добру новину для нашої громади.
Наталія ДАВИДЕНКО.