У 2015-му на Шполянщині не було смертей від туберкульозу

Днями голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко провів нараду з керівниками місцевих органів ви-конавчої влади, в ході якої проаналізовано стан виконання заходів районної соціальної Програми протидії захворювання на туберкульоз на 2013—2016 роки.

Як повідомив в ході наради головний лікар центральної районної лікарні Василь Уманець, впродовж 2015 року в районі оглянуто 22879 осіб на рентген флюорографічним методом профілактичного обстеження, що складає 104% від плану. Було виявлено 27 хворих із вперше діагностованим туберкульозом, з них 20 — при профогляді. Значному покращенню флюорографічної діагностики захворювань легень став придбаний у вересні за спонсорські кошти ГК «ЛНЗ» новий сучасний цифровий флюорограф.

Серед населення району сформовані групи ризику по кожній лікарській дільниці, по яких щоквартально подається звітність. Всього в групі ризику по туберкульозу в нашому районі знаходиться 7681 особа. Смертності в поточному році від туберкульозу не було, це свідчить про вчасну діагностику та якісне контрольоване лікування туберкульозу. Тринадцятьом хворим, в яких було виявлено заразну форму туберкульозу, надавався медичний транспорт для перевезення на лікування до Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру.

За підсумками наради прийнято ряд рішень про поліпшення роботи у боротьбі з туберкульозом, зокрема, великий акцент зроблено на необхідності населенню району своєчасно проходити профогляди, щоб вчасно виявляти хворобу та уникнути її негативних наслідків в запізнілих стадіях.

— Жителі району мають серйозно ставитись до цієї життєво важливої необхідності. Цьому повинні сприяти і сільські голови, які сумісно із медичними працівниками первинної ланки мають здійснювати контроль за особами, що ведуть асоціальний спосіб життя. Керівники підприємств всіх форм власності також повинні розуміти важливість профілактичних заходів проти туберкульозу, тому всі трудові колективи мають проходити щорічні флюорографічні обстеження. Особливо це стосується власників перукарень, салонів краси, водіїв громадського транспорту, таксі, закладів громадського харчування, продуктових магазинів, — зазначив насамкінець головний лікар.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).