Сигнаївчанин Дмитро Шульга — у п’ятірці кращих робототехніків країни!

Сотні юних талантів зібралися минулої суботи у столичному палаці спорту, де стартував VIII всеукраїнський фестиваль «Роботіка». Фестиваль зібрав тисячі талановитих дітей зі всієї України, які продемонстрували свої вміння у сфері роботобудування, інженерії, архітектури, їхні роботи змагались у швидкості, силі. Звичайно, таке грандіозне свято не обійшлося без нагород для найкращих майбутніх інженерів, архітекторів та будівельників. А у спеціально зведеному на вулиці шатрі почали будувати найбільшу у світі карту України, складену з LEGO.

Цей день став визначним для колективу Сигнаївського НВК, адже його вихованці також взяли участь у цьому дивовижному заході. До того ж, у відеосюжеті популярного українського телеканалу «1+1» шполяни упізнали юного сигнаївчанина Дмитра Шульгу, який демонстрував свій винахід і розповідав про нього в інтерв’ю журналістам.

— Наші школярі вперше були запрошені на олімпіаду, — розповіла «Шполяночці+» директор Сигнаївського НВК Людмила СВЕРДЕЛ. — Нам було дуже приємно стати учасником у восьмій Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки «Robotika», яка проводилася за підтримки Міністерства освіти і науки України, інституту LEGO Education (Данія) та малої академії наук України. Шість сигнаївських учнів разом із керівниками гуртків Валентиною Мартинюк та Іриною Ковтюх, вчителями інформатики, відвідали Київ. Незважаючи на те, що LEGO-клас розпочав свою роботу лише чотири місяці тому, — наші учні зуміли досягти певних успіхів: Михайло Черевко, учень 1 класу, Ульяна Мартинюк, учениця 2 класу, Артем Сокур, учень 4 класу та Дмитро Литвин, учень восьмого класу — брали участь у виставці-конкурсі творчих моделей LEGO; Олесь Мартинюк, учень 9 класу, продемонстрував свої вміння у конкурсі роботів «Сумо». А учень 9 класу Дмитро Шульга змагався зі Слалому і став одним із претендентів на перемогу та потрапив у п'ятірку кращих учасників.

— Приємно, що судді змагань відзначили наших юних конкурсантів та робототехніків, які здобули нагороди за власні LEGO-моделі, побудовані не за інструкцією, а створені за власною фантазією. Ми дуже вдячні голові облдержадміністрації Юрію Ткаченку та голові Шполянської райдержадміністрації Володимиру Потапенку, директору школи Людмилі Свердел та відділу освіти за можливість позмагатись у конкурсі такого високого рівня. Досвід, отриманий на Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки «Robotika», допоможе нам у майбутньому здобувати нові перемоги, — доповнила вчитель інформатики Валентина Мартинюк.

Наталія ДАВИДЕНКО