Сільський голова Лип’янки Сергій Іщенко: «Ми всі прагнемо, аби нашим односельцям жилося  затишно і комфортно»

За підсумками діяльності сільських рад упродовж минулого року районною конкурсною комісією кращою визнано Лип’янську сільську раду. Про те, як колективу вдалося досягти позитивних результатів, «Шполяночка+» дізнавалась, завітавши у село.

Покладаємо надію на соцпартнерів

При повороті з основної траси на Лип’янку, одразу в поле зору потрапляє щойно проведений ямковий ремонт дороги. Далі шлях веде до центру села, де обабіч її потопають у зелені причепурені будиночки, банями виблискує на сонці нещодавно відремонтована церква. Біля оновленого будинку культури, де облаштований невеличкий парк з дитячим майданчиком,  бавиться сільська дітвора. Така собі  тиха сільська ідилія…

Сільський голова Лип’янки Сергій Іщенко та його колектив щойно приймали конкурсну комісію з обласної ради, яка проводила перевірку згідно з положенням обласного конкурсу, в якому тепер і лип’янці, як переможці районного, братимуть участь.

Оновлений сільський Будинок культури

— Ви вже вирішили, на що витратите призові кошти, отримані за І місце?—запитую у Сергія Юрійовича.

— А тут і обговорювати нічого. Лише на благоустрій нашого села, — відповідає.

Переможцями районного конкурсу лип’янці стали не випадково. Минулого року в селі майже повністю завершено освітлення вулиць, проведено капітальний ремонт сільського будинку культури, поточний ремонт з асфальтобетонного покриття по вулиці Молодіжній, капітальний ремонт огорожі біля кладовища, у центрі села та біля дитячого садка. У сільській школі замінено 47 вікон. А за рахунок фермерського господарства «Даж» облаштовано дитячий майданчик. На його облаштуванні безкоштовно працювали небайдужі односельці.

Допомогу на різні нагальні сільські потреби надавали й приватні підприємці — Віталій Давиденко, Сергій Бабенко, Микола Карасюк (на жаль, вже нині покійний), Володимир Колотило (СТОВ «Сільгосптехніка»).

Впродовж зими під час великих снігопадів за сприяння ТОВ «Трайгон Фармінг Харків» розчищалися і під’їзні шляхи до села, і сільські вулиці.

Та, як вважає сільський голова, на цьому зупинятися зарано.

— У наших планах — зробити ще освітлення вулиці Поліщука, що прилягає до центральної частини села. Хотілося б повністю завершити асфальтне покриття вул. Молодіжної, провести ремонт греблі, що підмита водою і нині перебуває в плачевному стані, — каже Сергій Іщенко. — ТОВ «Трайгон Фармінг Харків» після завершення посівної кампанії обіцяло надати допомогу нам у цих роботах.

Потребує ремонту й насипна дорога на село Межигірку, звідки шкільним автобусом возять до школи у Лип’янку учнів.

Сміття від приватних володінь вивозять двічі на місяць

Три роки тому у Лип’янці було вирішено гостру проблему з вивезення сміття від приватних володінь. Сільською радою закуплено мотоблок. А для жителів Лип’янки це обходиться абсолютно безкоштовно.

— Раніше ми мусили думати, куди подіти з подвір’я сміття, — розповідають лип’янці, — а тепер навіть і не переймаємося. Бо знаємо, що першої і третьої п’ятниці його заберуть і вивезуть.

—У дні збору сміття я виїжджаю раненько, і за день встигаю об’їхати все село. Зібране сміття вивантажую на сільському сміттєзвалиші, — каже водій мотоблока Віталій Криворучко. — Цим транспортом підвозиться й пісок для благоустрою сільського кладовища.

Двічі на рік у селі організовуються суботники, під час яких проводяться роботи з його благоустрою, прибирається парк, територія кладовища, ремонтуються пам’ятники, видаляється поросль та самосіви дерев.

Вирішувати проблеми легко, коли є команда однодумців

Хоча село, здавалося б, і благоустроєне, та проблем тут залишається вдосталь.

І головною з них Сергій Іщенко вважає те, що молоді бракує робочих місць, і вона виїжджає з села. Ті, що залишилися, працюють у соціальній сфері, у ТОВ «Трайгон Фармінг Харків».

На жаль, у цьому селі, як і багатьох, присутня сумна демографічна статистика: смертність тут перевищує народжуваність. Так, минулого року народилося всього четверо, а померло 17 осіб.

Але попри все, життя продовжується. І сьогодні сільський голова переконаний, що будь-які проблеми в Лип’янці можна вирішити, коли об’єднуватися всім разом і працювати однією командою.

  • А в нас колектив — згуртований, дружний — каже Сергій Іщенко. — Ми всі — і працівники сільської ради, і депутатський корпус, і сільська громада — прагнемо, аби нашим односельцям жилося у своєму селі затишно та комфортно і хочемо, аби наша Лип’янка була серед найкращих сіл Шполянщини.

Лариса БАЧИНСЬКА

Цифри

* На території села працюють 5 товариств, 9 фермерських господарств, 6 приватних підприємців.

*Дитячий садок відвідує 20 малюків, а у сільській школі навчається 62 дітей.

*За 2017 рік до загального фонду сільського бюджету (без трансфертів) надійшло 2802805.11 грн.

*Видатки загального фонду виконані в обсязі 2909864.40 грн.

*На благоустрій села спрямовано 135072.43 грн.