Координована підліткова гра «Синій кит» вперше була масово поширена в соціальних мережах кілька років тому. Тоді вона не на жарт налякала українське суспільство, адже кінцевим її підсумком було доведення гравця до самогубства, а під вплив таких «груп смерті» потрапляли підлітки по всій території України. Сьогодні «смертельна гра» повернулася в новому обличчі.
28 вересня до опікового відділення Першої міської лікарні Черкас з важкими опіками верхньої частини тулуба було госпіталізовано 11-річну дівчинку.
Як стало відомо, опіки вона отримала, коли її власноруч підпалив 10-річний брат. За попередніми даними, діти грали у гру «Підпали друга». Такий смертельно небезпечний флешмоб має назву #Firechallenge, та стає все більше популярним серед підлітків. Діти підпалюють себе або своїх товаришів.
У цьому випадку, на щастя, свідком події став випадковий перехожий, якому вдалося вчасно прийти на допомогу і ліквідувати полум’я, яке охопило одяг та тіло дівчинки, – зазначають у прес-службі обласного управління ДСНС.
Керівник психологічної служби Управління Леся Коротяєва наголошує, – у підлітковому віці прірва між батьками та дітьми стає все ширшою, діти більше виховуються та набувають життєвого досвіду у інтернеті, ніж завдяки батькам, які втратили монополію на авторитет. Такий дисонанс у вихованні призводить до того, що все частіше суспільство стикається із небезпеками, які виходять із нетрів інтернету.
Вона також зазначає, що рішення проблеми заборонними заходами веде до того, що молодь просто намагається освоїти обхідні шляхи доступу до інформації.
Це не вирішення проблеми, а лише можливість зробити її невидимою для старшого покоління і наглядових інститутів. Рішення проблеми – в офлайні, в сімейному вихованні, в умінні працювати з новим типом свідомості, навику розуміння, – каже експерт. На думку фахівця ДСНС, єдине, що вплине на дітей, це пряме включення з опікового центру де вони побачать відео страждань тих, хто взяв участь у цих іграх.
– Тільки таким чином, діти усвідомлять реальні небезпеки та наслідки, тільки таке інформування може підвести їх до болючого, але необхідного усвідомлення загроз, – вважає вона. – Дуже часто ми чуємо фразу "Світ змінюється". Так, зміни відбуваються усюди і щоденно. Навколо нас вирує світ з яким ми повинні вміти спілкуватися, знаходити своє місце. Коли десь за межами України, відбуваються жахливі речі ми не повинні відвертатися неначе нас це не обходить, адже завтра ми можемо відчути на собі наслідки такої бездіяльності, і тоді це може стати трагедією для кожного у кого є діти. Ми всі в небезпеці через такі флешмоби. Єдине у чому можна бути впевненим, це у їхній циклічності.